Bride of Chucky (různí interpreti)


Kdo by neznal roztomilou panenku od Good guye? Soundtrack k filmu Bride of Chucky je velmi povedená pompa, která se dokonale povedla. Ale teď trochu příběhu.

Film

Bride of Chucky je film o tom, jak jedna žena oživí vražednou legendu Chuckyho. Ten začne znova zabíjet, ale tentokrát není sám, je sním další panenka. A aby nezůstali pořád v těle panenek, musí získat amulet.

Rozbor

Hned první skladba “Boogie king” je taková drsnější, znějí tu různé nástroje (elektronická kytara atd.), z čehož si lze všimnout, že nepůjde o nic jiného než o rock. Tato záležitost je dost chytlavá, ale některé vsuvky mi nepadly úplně do noty. Zato další skladba “Thunder kiss” je od White zombie a myslím, že jí není třeba představovat, protože každý, kdo se zajímá o rock, ji zná dobře. Je to podmanivá skladba a má v sobě kouzlo totálního pohlcení posluchače. Ovšem skladba “Blisters” je velmi podivná, tón se překrývá jiným tónem a ani zpěv není tak moc v pořádku. I když se to v první minutě aspoň trochu rozjede, stále jsem se nemohl zbavit divného pocitu a musel jsem přepnout. Ne že by nebyla dobrá, ale prostě mi nelezla do hlavy a tón kytary a bubnů mi přišel velmi divný.

Další skladba je opět známá. “See you in hell” je spíše pro tu komediální část. Skladba se mi velmi zamlouvala, zpěv byl dobrý, rytmus chytlavý. Ale jak jsem řekl, je to proti ostatním skladbám menší odbočka a je to zvláštní, protože další “Blood stained” od Judas Priest se zase vrátila do předešlých šlépějích a je to ničím nefalšovaný a ničím nezastavený rock. Abych řekl pravdu, u této skladby se mi moc nelíbil zpěv spojený s elektronickou kytarou a ani repertoár mi nějak nešel do hlavy. Zdá se mi jako nejhorší skladba na cd.

“Love you to death” začíná jako romantika. Kytara se střídá s pianem a zpěv je něžný. To se ale po 45. vteřině změní. Sice jde stále o romantiku, ale už trochu zrychlenou. Párkrát se ale skladba změní na takový slabší orchestr.

Kdo má české vydání DVD, tak další skladbu pozná určitě. “Human disease slayer” je totiž adrenalinová, velmi chytlavá skladba. A nejčastější slovo, které se tu opakuje, je zajisté “fucking” a “Self destruction”. Na této skladbě se musí pochválit skvělé skloubení bubnu a kytary. Je to skoro až hypnotické.

Dostupnost

Jak rád bych řekl, že je to všude dostupné, ale bohužel není. Nevím jak kde, ale nikde jsem to nenašel. Pokud po tom opravdu toužíte, musíte se snažit.

Seznam skladeb

 1. Boogie knight (3:50)
 2. Thunder kiss 65 (3:54)
 3. Blisters (4:50)
 4. See you in hell (4:05)
 5. Blood stained (5:26)
 6. Love you to death (7:08)
 7. Human disease (4:24)
 8. So wrong (3:20)
 9. Son of X51 (2:54)
 10. Trumpets of Jericho (5:57)
 11. Bled for days (3:45)
 12. Love for sale (4:53)
 13. Crazy (3:17)
 14. We bellong dead (3:15)
Hodnocení7
Povedený především rockový soundtrack, který potěší srdce každého rockera. Jeho největší chybou je celková nezařazenost, kdy je rock smíchaný s jinými "nerockovými" skladbami (je jich naštěstí málo), ale jinak je to velmi podařená kompilace známého i méně známého rocku. Takže za mě 70%.
70%

Sdílejte článek

Nový komentář