Záhady tajemného statku Pohádka


KDO TU PŘENOCUJE, ZEMŘE!
KDO TU ŽIL, ZEŠÍLEL!
KDO SEM VSTOUPÍ, TEN JE PROKLET!

Christlhofrežie: Ondřej Adler
kamera: Ondřej Bezouška
řidič: Kamil Valeška, Ondřej Bezouška
vedoucí výzkumu: Michala Valešková
elektromagnetické měření: Pavel Mička
externí pozorovatelé: Petr Sousedík a Jan Jelínek

Christlhof, neboli statek Pohádka, zcela přesně vystihuje výše napsaný slogan. Není u nás jiného místa, které hrozí takovým nebezpečenstvím, že jen přenocování na něm vám může přivodit smrt. Jak z dokumentu bude patrné, je tato pověst celkem zasloužená.

Paranormal tým z.s. toto místo navštívil hned několikrát. Prvně v roce 2013, pak v roce 2017 a druhý noční výzkum zde provedl v červenci 2019. Členové tohoto spolku hovořili s řadou pamětníků. Probádali archivy i kroniky. To vše proto, aby tento dokumentární film konečně a jasně odpověděl na základní otázku: co se zde skutečného stalo? A co je jen výplod mystifikace?

V následujících třech kapitolách polohraného dokumentu, se dozvíte, co byl statek Pohádka za Pangerlů a Ivana Roubala. Též se podíváme do historie na tragický požár Strážova, jehož dozvuky údajně zasáhly samotný Christlhof v podobě lynče čarodějnice.

UPOZORNĚNÍ NA CHYBU
Ve 35. minutě je chybně uvedeno, že útěk pohraničních Němců se týká Roubalových. Je to přeřek a správně tam má zaznít jméno Pangerlových, kterým je třetí kapitola věnována.

 

Sdílejte článek

ondrej ( profil autora )

Jsem typický i netypický člověk, záleží na vašem úhlu pohledu. Patřím k fandům Stephena Kinga a hororového žánru vůbec. Mé koníčky zahrnují psaní vlastních příběhů, vědecký výzkum paranormálních jevů, filmařina (jak psaní recenzí, tak participace na jejich tvorbě). *** Profil na CSFD.cz: http://www.csfd.cz/uzivatel/65137-nach/

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář