Jared Tristan Padalecki


Americký herec polského původu. Narozen 19. 2. 1982, USA, Texas, San Antonio. Vyrůstal spolu se starším bratrem Jeffem, mladší sestrou Megan a matkou Sherri – učitelkou angličtiny.

Říká: “Nejlepší a nejšťastnější místo na světě je kdekoli s mou rodinou.”

Přátelé a okolí mu říkají Jare a nejbližší ho přezdívají Sasquatch (Sněžný muž).

Tento mladík měl sklony stát se hvězdou již od dětství, první lekce herectví bral od 12 let a v roce 1999 byl jedním ze dvou vítězů soutěže Claim to Fame televizní stanice Fox a měl možnost zůčastnit se Teen Choice Awards.

V roce 2000 odešel do Kalifornie, vzdal se studia na univerzitě v Texasu a téhož roku dostal roli Deana v seriálu The Gilmore Girls (Gilmorova děvčata, 2000-2005). U tohoto žánru naštěstí nezůstal a stihl i několik nepříliš výrazných filmů, za zmínku stojí snad jen Flight of the Phoenix (Let Fénixe, 2004).

V roce 2005 přichází nabídka, která se jen tak neodmítá a katapultuje ho do toho “správného” směru via Hollywood. Dostává roli jednoho z bratrů Winchesterových (Sama) v seiálu Supernatural (Lovci duchů), jehož 4 série odstartovala ke konci roku 2008. Jensen Ackles (Dean Winchester) je nejen jeho hereckým partnerem, ale i nejlepším přítelem. Společně také dostali ocenění  časopisu People jako Nejvíc sexy krotitelé duchů roku 2005.

Dále stojí za zmínku horrorový snímek Cry wolf (2005), který vás učí, jak si hrát a lhát. Hned poté přichází remake House of the Wax (Dům voskových figurín), kde si zahrál společně s Elishou Cuthbert a Chadem M. Murrayem – což je druhý Padaleckiho nejlepší přítel.

Pro mnohé z nás bylo velké překvapení co se týče Jaredova obsazení do remaku slavného Friday the 13th (Pátek 13.), který si vzal na starosti režisér Marcus Nispel. Ten ostatně v remaku The Texas Chainsaw massacre (Texaský masakr motorovou pilou) ukázal, že se nijak brutality nebojí. Sám Nispel na oficiálních stránkách filmu slibuje, že se diváci rozhodně mají na co těšit.

 

Použité zdroje: MovieZone.cz, Google.com, Wikipedia, fridaythe13thmovie.com a moje překladatelská maličkost

Sdílejte článek

11 komentářů

Přidejte svůj komentář
  1. Zevluska 8 února 2009 v 03:53

    Žádné pokusy o sofistikované vtipy nevidím – všechno tohle mám ze zdrojů které jsem uvedla níže. Klidně ti dám přečíst odkazy. 

    To že to je Supernatural vim to byla má blbost za což se omlouvám všem a co se týče Voorheese to byl pouhej překlep, taky jsem psala už o korekci ale bohužel to bylo asi pozdě. navíc nikdo nikdy neřekl že je skvělý, nicméně to je věc názoru.

Nový komentář