Corbin Bernsen


Americký filmový a seriálový herec. Narodil se 7. září 1954 ve městě North Hollywood v Kalifornii. Jeho otec Harry Bernsen pracoval jako hollywoodský producent a matka Jeanne Cooperová se živila jako herečka. Moc tedy v mládí nemusel přemýšlet, čím by se chtěl stát. Vystudoval Beverly Hills High School, kde promoval v roce 1971. A začal se poohlížet po první herecké roli.

První větší šance ukázat svůj talent přišla díky televiznímu seriálu Ryan’s Hope. Díky tomu se dostal do podvědomí producentů a další nabídky na sebe nenechaly dlouho čekat. O rok později se objevil v menší roli ve filmu King Kong (1976). Jeho životní příležitost však přišla až o deset let později. Dostal hlavní roli ve známém seriálu L. A. Law a právě této příležitosti se chytl za pačesy. Předvedl skvělý výkon, za nějž byl nominován na cenu Emmy a Golden Globe. Jeho popularita rostla a tak není divu, že si ho vyhlédl režisér David S. Ward pro svůj film Major League. Tady si zahrál po boku Toma Berengera, Charlieho Sheena, Wesleyho Snipesa či Rene Russo.

Bohužel pro něj nastala doba úpadku jeho slávy a on dostával jen nabídky do průměrných filmů jako Shattered, Frozen Assets, The Great White Hype, nebo pokračování Major League 2, které však zdaleka nedosahovalo kvalit prvního dílu.

Potom přišla však jeho další velká role. Zahrál si ve dvou dílech amerického hororu The Dentist. Oba filmy patří do kategorie velice průměrných, ale jeho role doktora Alana Feinstonea byla nejzajímavějším z celého filmu. Jeho skvělý herecký výkon ve mně vzbudil opravdový odpor k zubařům. Z jeho očí i mimiky obličeje srší čiré šílenství a díky těmto přednostem se skvěle vžil do role a byl velkým tahounem, který nepohřbil Yuznovy filmy do vod odpadních.

Následoval ovšem zase velký úpadek a o tohoto herce přestal být zájem. Nastal čas, kdy musel začít přijímat role do filmů, které jsou omylem Hollywoodu: Killer Instinct (2000), Fangs (2001), Raptor (2001), The Santa Trap (2002), Atomic Twister (2002), Raging Sharks (2005).

Po padesátce jakoby znovu ožila jeho touha prosadit se v něčem lepším a od roku 2005 se mu naskytly dvě příležitosti, které ho povznesly zase trochu na vrchol diváckého zájmu. V roce 2005 si zahrál v dramatickém filmu Ordinary Miracles a akčním krimifilmu Kiss Kiss Bang Bang.  Naposledy se objevil v novém hororu Vipers (2008).

Corbin Bernsen je ženatý s anglickou herečkou Amandou Pays, se kterou má čtyři syny (Olivera, Finleyho a dvojčata Henryho a Angluse). Je prezidentem a spolumajitelem společnosti Public Media Works.

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář