Fear Itself: New Year’s Day (2008)


Český název: Podstata strachu 06: Nový rok
Režie: Darren Lynn Bousman
Rok výroby: 2008
Délka: 42 min
Země: USA/Kanada

Hrají:
Briana Evigan … (Helen)
Niall Matter … (Eddie)
Cory Monteith … (James)
Zulay Henao … (Christie)
Reese Schoeppe … (Kevin)
… a další

 

Silvestrovská oslava se pro mladou Helen nevyvine vůbec podle jejích představ, a tak se následujícího ráno, probudí s pořádným bolehlavem. Zmatená žena si toho moc nepamatuje, ale i přes svůj bídný stav si záhy uvědomí, že něco není v pořádku. V bytě nefunguje elektřina, její spolubydlící se jí neozývá a venku se rozpoutalo nějaké pozdvižení. Navíc je slyšet varování, aby lidé nevycházeli ze svých bytů a nikoho k sobě nepouštěli. Helen však nedbá pokynů, protože se chce dostat ke svému příteli Jamesovi a zjistit, co se vlastně stalo. Jenže sotva vyjde z bytu, je napadena podivně se chovající sousedkou i spolubydlícím Eddiem a jen se štěstím se jí podaří dostat na ulici. Ani tady však není v bezpečí, protože po výbuchu chemičky se lidi proměnili v krvelačné bestie a nebezpečí na ni číhá doslova na každém kroku…

Když jsem zjistil, že se šestý díl týká zombie tematiky, moc se mi do něj nechtělo. Tohle téma mi nikdy nepřirostlo moc k srdci, a navíc v televizním podání jsem si celkovou kvalitu raději ani nechtěl představit. Režisér Darren Lynn Bousman rovněž nepatří zrovna k mým největším oblíbencům – jeho tvorba je jako jízda na horské dráze, ale několikrát mě už dokázal celkem mile překvapit. No a jelikož chci mít Fear Itself kompletně zhlédnuto, překonal jsem se, pustil si tento díl, no a nakonec jsem nebyl ani tolik zklamaný. Je to sice hodně průměrná podívaná, ale dá se tu narazit na několik pozitivních věcí, které určitě stojí za pozornost.

Především je to postupně rozvíjející se atmosféra, která nám nabídne několik (lehce) na nervy brnkajících momentů. Počáteční zmatenost hlavní hrdinky a její postupné poodkrývání toho, co se vlastně stalo, bylo v pohodě, ovšem jen do chvíle, kdy se začaly objevovat střípky událostí z novoroční akce, které jen zbytečně zdržovaly slibně se rozjetý děj. On celkově mi ten zmatený střih moc nesedl, ale viděl jsem už horší. O to víc jsem si pak vychutnával její postupnou cestu z baráku do domu přítele, během které musela několikrát čelit útokům nakažených. Žádné přehnané efekty, občas došlo i k několika zajímavým zvratům (no spíše situacím) a hlavně to mělo svižné tempo.

Potom ovšem přišlo finální vyvrcholení a tady jsem se opět dočkal závěru, který se mi moc nelíbil – no a popravdě i lehce postrádal logiku. Ať si to každý přebere, jak chce, ale dle mého ta konečná pointa byla blbost. Co se výběru hlavní hrdinky týče, tak tady jsem byl nadmíru spokojený. Briana Evigan je sympatické děvče, které předvedlo slušný výkon a jasně převyšovala zbytek osazenstva.

Hodnocení5
Nebýt toho (ne)logického konce, možná bych s přivřením oka dal i vyšší hodnocení. Takhle to ale nechám na klasickém průměru. Jsem ale rád, že nešlo jen o další tuctovou zombie nákazu, ale bylo tu i pár netradičních věcí k vidění.
50%

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář