Erufen rito (2004)


Režie: Lynn Okamoto
Rok výroby: 2004
Délka:
25 min
Země: Japonsko

Počet epizod: 13 ( +Bonusový díl)

 

Děj
Z tajného centra pro výzkum uteče Diclonius Lucy. Diclonius je nová rasa která nebyla vytvořena uměle – byla vyvolena bohem aby zničila lidskou rasu (podrobnosti níže). Při útěku (no, útěkem se to nazvat nedá, Lucy si prostě úplně nahá pouze s helmou na hlavě prochází po centru a zabíjí lidi, kteří ji stojí v cestě. Teda až na jednoho. Ale nechme to být.) Stojí na útesu a sleduje mořské vlny pod ní. Z centra na ni ovšem vystřelí ze sniperu – jenomže ouha! Vedle. Lucy ta střela akorát zničí helmu na hlavě, trošku ji poraní a spadne z útesu…. Druhý den se po pláži procházejí bratranec a sestřenice Kouta a Yuka. Yuka je do Kouty tajně zamilovaná, ale pšššt! Při jejich vzpomínání na dětství je ale něco vyruší – Lucy. Ale není to TA Lucy. Při pádu si poranila hlavu a stali se z ní dva rozdílní lidé. Lucy a – jak ji později pojmenují- Nyu…. Kdy se Lucy opět probudí? Jaké kroky bude muset vládní agentura učinit, aby zastavila Lucy? Podaří se jim to?

Podrobnosti o Dicloniusech
Dicloniusé jsou, jak už jsem psal, nová rasa která se od lidí odlišuje pouze růžovými vlasy a přirůžovělými oči u žen (muži nemají vlasy žádné). A také výrustky na hlavě, které připomínají kočičí uši (teda spoň u ženskejch, u chlapů je to něco hnusnýho). Mají také v mozku velkou šištičku, která ovlivňuje šestý smysl. My ji oproti jim máme jako fazoli. Ze zad jim vystřelují ,,vektory”, jakési neviditelné ruce. A co s nimi dokážou?….. To se dozvíte. Elfen Lied má také mangu, která je mnohem podrobnější.

Shrnuto
V celém seriálu se vyvíjí příběh několika postav. Elfen Lied má skvělou hudbu i vtipné momenty, a hlavně – originalitu. Spíše než se bát o své psychické zdraví se budete bát o hlavní představitele a tu a tam vás to i nejspíš dojme. Později pochopíte, proč Lucy tolik nesnáší lidi a proč vraždí skoro na každém kroku. Uvidíte také, že Kouta a Lucy se už viděli mnohem dříve a… No, já raději přestanu, než vám tady všechno vykecám!

 

Hodnocení8
Kdo má raději krev než strach, ať se na tohle anime podívá. Já ho můžu vřele doporučit.... I když je Elfen Lied jenom kreslené. Prostě v sobě něco má, co budou amíci dlouho hledat.
80%

Sdílejte článek

43 komentářů

Přidejte svůj komentář
  1. Profilový obrázek
    Solo 19 dubna 2014 v 13:43

    Nerad se bavím o práci, ale musím říct, že jistý slogan dvou pánů z televize (který mi leze v práci na nervy, když ho pouští jako lákadlo pro zákazníky…) „Jsem nadržený jak sáňky v létě“ přesně vystihoval mé očekávání z tohoto anime, o kterém jsem slyšel od několika přátel samé chvalozpěvy. Místo toho jsem si na konci připadal jako „nepřipuštěný“ čokl létající kolem hárající feny. Začátek byl skutečně brilantní a příjemně mě navnadil ke sledování dalších epizod (krvavý masakr a útěk z komplexu), ale potom začala akční stránka příběhu upadat a uvolnila místo emočnímu výlevu pana „tvůrce“. Což mi moc po chuti nebylo, přesto jsem vydržel až do samotného konce a naštěstí to závěr zachránil. Musím uznat, že originálních a zajímavých prvků (neokoukaných) tu bylo vážně dost, jenže já mám rád spíš pořádnou akci, nežli ufňukané postavy a srdceryvné vzpomínkové pasáže.

  2. Profilový obrázek
    Megalomaniac 12 ledna 2013 v 16:17

    Elfen Lied? Oh, jasně, jasně, jasně. Úplně je to horor (sarkasmus, kdybyste to nepoznali.) Je to normální anime, stejně tak byste tam mohli dát Afro Samurai a neříkejte mi, že ho tu máte, nebo spáchám sebevraždu! Vypadá to, že jste tu všichni mentálně postižení. Měli byste si vygooglovat slovo "horor". Možná byste pak poznali, že to nejsou jen hektolitry krve.

Nový komentář