Constantine (I. série, 2014)


Český název: Constantine
Režie: Neil Marshall, Steve Shill, Romeo Tirone, John F. Showalter, John Badham, Nick Gomez, T.J. Scott
Rok výroby: 2014
Délka:13x42min
Země: USA

Hrají:
Matt Ryan … (John Constantine)
Harold Perrineau … (Manny)
Angélica Celaya … (Zed Martin)
Charles Halford … (Chas Chandler)
Michael James Shaw … (Papa Midnite)
Mann Alfonso … (Michael)
…a další

 

Filmový Constantine (2005) s Keenu Reevesem mě svého času nadchnul. Byla to tak trochu jiná a temnější komiksová adaptace (rating R) než nabízela konkurence. Možná i proto nešlo v kinech o kdejaký úspěch a o druhém díle se od té doby jen tiše šeptá – leč pořád se plánuje, momentálně na rok 2016. Fanoušci Constantina tak zřejmě s nadšením vzali zavděk seriálem, který se vrací do jeho minulosti. Smutnou historií je, že se toho vlastně moc nedozvíme – seriál je po první sezóně ukončen.

Nejdříve k samotným postavám. Velmi důležitým pozitivním faktorem je Matt Ryan v titulní roli, který je prostě stejný frajer jako kdysi Keanu Reeves. Constantinovi podléhá vše – ostatní charaktery jsou tím mírně omezené a dají se lehce škatulkovat i proto, že jich mnoho není (nejlepší přítel, záhadná žena s vizemi, dávní kolegové – mágové a anděl, co si z Olympu sem tam chodí pokecat). Přišlo mi proto smutné, jak se s postavami pracuje, protože i v tak úzkém kolektivu se těžko nalézají vzájemná vztahová pouta a emoce – sympaťákem tedy zůstane jen John. Bodejť by ne, když tu proti sobě nemá ani žádného záporáka!

Constantine sice v každém dílu bojuje proti zlým silám (démoni, duchové, zombies, mágové…), ale s žádným představitelem temných plánů se nikdy nesetká. Neustále je nám omíláno, že „temnota se šíří“ a že povstal ten a ten démon, což ale situaci nevylepšuje. Tento zmar je pak dokonán v poslední scéně, kde – aby se neřeklo – dostaneme konkrétní tvář zla, která však vyloudí jen drobný úšklebek.

Rozpolcenost seriálu je daná i stylem vyprávění. Každá epizoda představuje jeden detektivní případ a tak není příliš prostor na šponování napětí. Atmosféru naštěstí zachraňuje slušná technická stránka, tzn. nadprůměrné zvukové a vizuální efekty, hudba a lehká brutalita.

Hodnocení6
Zkrátka zde platí snad více než kdy jindy, že tohle je seriál pro fanoušky. Jestli má co nabídnout i širší veřejnosti, nevím.
60%

Sdílejte článek

Frenk ( profil autora )

Film, hudba a alkoholické radovánky, to jsem já!

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář