Emily se mstí


1. díl

,,Au, ááááu, to bolí, to bolí, panebože, aů, bože můůůj,‘‘  Veronice se draly slzy do očí, už nedokázala snést tu bolest, která se posunovala rychlostí blesku blíž a blíž k její hlavě…ten pocit, že už ztratila přes 20 centimetrů plavých a opečovávaných vlasů, byl hrozný… ‘‘Ó-můj-bože..to je, to je…naprosto ujetý,‘‘ řekla Daley.
Emily se na ni podívala a spustila: ,,Cože?? Slyšela jsem dobře, že jsi říkala, že to je příšerná slátanina?? Tohle je začátek úžasného filmu, na kterém čeká na konci rozuzlení v podobě krásné smrti naší milované Veronici. No není to krásná ironie?‘ ‘a začala se smát. Ale Emily taková vždycky nebyla, nicméně žárlivá, závistivá mrška, která musela být vždycky středem pozornosti začala bývat nedávno. Ironii znala jako své boty, a proto ji velice ráda využívala. Černé vlasy a kočičí oči z ní dělaly něco, čím prostě každého okouzlila. Včetně svého poněkud ironického smyslu pro humor. Daley byla štíhlá zrzka, která toho moc nenamluvila, a když se jí někdo zeptal na názor, byla většinou striktní. Nebyla zákeřná ani nijak zvlášť zaujatá.

Další den ve škole proběhl opět v ironickém duchu tak jako v předešlých dnech. Emily na všechny vykřikovala, jak to tu nesnáší. A její ‚kecy‘ vytočily její věrnou kamarádku Daley natolik, že se na ni obořila: ‚,Panebože, drž už hubu!! Štveš mě, štveš měě!!‘‘ Všichni, kdo tam byli, se otočili a i Daley vypadala zmateně. Utekla. Emily zůstala stát u své skříňky. Střední škola jakoby ji opustila. Měla zvláštní pocit. V tu chvíli do ní narazila Veronica.
‚,Co do mě vrážíš, krá..-‘‘
,,Jé, promiň, neviděla jsem tě,‘‘ a odešla obklopena svými kamarádkami. No jo, typická Veronica. Sladká na všechny. Ale jinak to byla vcelku hodná a milá holka. Blondýnka, ale bez ‚typické‘ inteligence, takže s chytrostí to měla takové průměrné. Dnešní den odstartují staré účty…

‚,Ahoj Ericu?‘‘
,,Ahojky Daley,‘‘
,,Tak jsem si říkala, že..ehm..totiž, přijde mi to trochu, trochu zvláštní, když se tě teď‘ ptám na jednu takovou, no, maličkost…‘‘
,,A copak potřebuješ, Daley?‘‘
,,Čáu lidi,‘‘než stačila Daley odpovědět, přiřítila se Veronica se svými kamarádkami v patách za svým nej kámošem. Ovšem to Daley netušila.
,,Ahoj Daley, jak pak se dnes máme, holka? Dneska je tak krásný slunečný den, sluníčko svítí, lidé tu zpívají..ehm, co to melu, totiž já jen že jsem šťastná!‘‘ dodala s úsměvem.
,,Chtěla jsem se zeptat, Daley, nechceš jít dnes s námi na bazén? Je to ten nově otevřený ú-žas-ný bazén, a je odkrytý. Bude tam spousta kluků a zábava tam bude samozřejmě taky,‘‘
,,To jistě." odpověděla Daley s ironií v hlase, která jí vůbec nebyla podobná. Všechny holky se na sebe podívaly s výrazem: a to bylo jako co?? Nechápavě hleděly za Daley. Poslední Daleyin pohled směřoval Ericovi a Veronice, když viděla, jak Veronica dala Ericovi pusu. V tu chvíli dostala Daley dostala ďábelský plán.

Sdílejte článek

sarka-sharkamellita-jandova ( profil autora )

Korektor, redaktor, správce FB

12 komentářů

Přidejte svůj komentář
  1. Prasoid 25 srpna 2008 v 14:33

    No konečně, už jsem ztrácel naději na to, že si od tebe oficiálně zase něco přečtu. Tohle musí i přes ten začátek, který toho o dalším dění sice moc neřekne a někomu by se to nemuselo líbit, ale já jsem tvůj fanoušek, takže je mi to jedno, pokračovat, protože se těším, co se z toho vyvrbí.

Nový komentář