Emily se mstí


2. díl

,,Potřebuju POMOC!‘‘vybalila na Emily Daley. ,,Ale ale, viděla jsem tě s tvým miláčkem, Ericem, tak jak to jde?‘‘a začala se smát. ,,Bud‘ ticho! Žádný miláček to není! Teda zatím, ale řeknu ti, že mám novinku. Dnes asi půjde na bazén s tou pitomou Veronicou a přistihla jsem je, jak se líbali a já chci Veronicu zničit, abych mohla být s Ericem sama, copak to nechápeš??‘‘ Emily se smíchem dodala:,,Teda, jedním dechem jsi mi to pověděla. Teda, no jsem ráda, že jsi konečně dospěla na můj názor o Veronice. Víš, proč tak nesnáším Veronicu?‘‘ ,,Nevím,‘‘ ,,Já ti to řeknu, víš, kdysi jsme byly kamarádky, které si říkaly naprosto všechno. Jenomže když mi bylo asi 12-13, přebrala mi kluka. Uzavřela jsem se do sebe a ona se na mě vykašlala. Změnila jsem styl, a zatímco se ona pořád zajímala o styl sladké princezničky, já se dala na ‚černotu‘, jestli víš, jak to myslím. Prostě, goth, gotik, prostě tak..‘‘pravila s povzdechem. ,,A?‘‘ptala se Daley. ,,Co a? Přísahala jsem si, že jednoho dne, že jednoho dne vykonám, jak to nazvat, vykonám, ehm, jednoduše řečeno odplatu, pomstu. A jak vidím, ten den právě nastal.‘‘ ,,A to všechno jenom kvůli klukovi, který tíhl ke tvé nej kamarádce před čtyřmi roky??‘‘ ,,Snad čtyřmi až třemi, ne?‘‘ ,,To je snad jedno…‘‘ ,, Tak chceš, abych ti pomohla??‘‘vybuchla Emily. ,,Jo,‘‘odpověděla Daley. ,,Ok, mám plán. Takže ty chceš získat kluka – počkat to mi něco připomíná, až na to…anebo nic,‘‘ ,,Povídej,‘‘nenechala se odbít Daley. Ale Emily neodpověděla. Mlčky jakoby přemýšlela, vypadalo to opravdu zvláštně. ,,Hej, héj!‘‘narážela do ní Daley. ,,Eh, cože?‘‘vytrhla se Emily. ,,Ale nic. Takže jaký, že je ten tvůj plán?‘‘zeptala se Daley. ,,Říkala jsi něco o bazénu, co? Já jen, že bychom mohli provést něco šíleného. Teda šíleného ne, spíš něco, nevím, jak to nazvat,‘‘a začala se smát. ,,A to je co?‘‘ ,,Vražda,‘‘ten její výraz byl naprosto strašidelný až psychopatický. Kočičí oči se protáhly a šibalský úsměv zmrzl. ,,Vražda??? Si děláš srandu, že??  Vražda, to je něco naprosto šíleného!‘‘divila se Daley. ,,Není, pokud to myslíš vážně,‘‘ ,,No to teda je! Do toho já nejdu. Ale jinak díky za pomoc a vyslechnutí!‘‘Daley odešla, ale výraz její kamarádky zůstal pořád stát.

 Zbytek dne se stal byl příšerným. Když šla Veronica s kamarádkami na bazén, stavily se za Ericem, který šel bez kamarádů, těžko říct proč. Najednou se tam objevila Daley. ,,Ahoj!‘‘ ,,Čau Veronico, je tu Eric? Potřebuju s ním mluvit..“ ,,Co?“a začala se smát. ,,Víš co?  On je tamhle!“ Daley to bylo divné:,,Tobě…tobě to nevadí??“ ,,A co jako?“tázala se Veronica sladce se usmívajíc. ,,No přece, že chci s ním mluvit?“ ,,Dal, mně to ne-va-dí. A proč by mělo?“ten její úsměv byl až podezřelý. ,,No já totiž já musím běžet už ahoj tak zítra třeba škola tu bude a ty tu budeš určitě taky a….á promiň,“ vykoktala ze sebe Daley. ,,Co to mělo být?“Veronica byla zamyšlená. ,,Néééééééé!!“vykřikla Daley, když uviděla, jak ve školní laboratoři míchá Emily nějaký prášek. Ta hned s údivem, avšak s viditelným klidem řekla:,,Co je ti?“ ,,Už dost. Je to ú-pl-ně jinak!“ ,,Proboha, co je úplně jinak?“divila se. ,,Veronica nechodí s Ericem. Teda aspoň myslím. Takže dobrá zpráva.“ Emily dělala jakoby nic. ,,A?“nedalo to Daley a musela se zeptat, co je. ,,Víš, já už to vím, že jsou přátelé. A pokud si myslíš, že míchám rádoby lektvar proti Veronice, tak se šíleně pleteš. Tohle je totiž roztok, který připravuju pro školní laboratoř.“ ,,A to je co?“ ,,To je snad jedno, no ne? Hlavní je ted´ totiž to, jak se zbavíme Veronici.“ ,,Ale já nemám žádný důvod se Veronici zbavovat. Náhodou je s ní i sranda…a má vkus,“ ,,A tím chceš říct, že…nebo víš co, to je jedno. Achjo, s tebou to je vážně těžké. Jednou chceš vraždit, pak zase ne..“ ,,-Počkej, jak vraždit? Co-co to..co to říkáš?“ ,,Ty jsi naivní, Daley, naivní. Dnešek se zapíše do dějin téhle střední. Nebo spíš zítřek,“ ,,A co bude?“ ,, Překvapení,“Emilyin pohled byl tak nepopsatelný, až z něj měla Daley strach.

 ,,Hej,“zvolala Veronica na Daley. ,,Ano?“ ,,Kam jsi včera utekla?“ ,,To je na dlouho, promiň, už fakt musím,“ Daley byla naprosto zničená z rozhovoru předešlého dne. ,,Daley, včera jsme si užili ten den skvěle. Škoda, že jsi tam nebyla,“ Daley se otočila:,,Vážně?“ ,,Vážně,“vypadalo to, že to Veronica myslí upřímně. Daley se s úsměvem otočila a odešla do laboratorny. ,,Tebe, právě tebe hledám!“ ,,Co co?“ ,,Jo, jasně, tenhle tvůj výraz zbožňuju,“utahovala si z ní Emily. ,,Vtipné. Tak jak to jde?“ ,,Perfektně, ten plán už má-‘‘ ,,Ne,“zastavila její slova Daley. ,,Chtěla jsem říct, že  už nechci. Nechci, abys to dělala.“ ,,Ale no tak, to mi nedělej. Včera jsem surfovala na internetu a zjistila jsem architektonický půdorys místního bazénu. Nabourala jsem se do jejich podrobných map a zjistila jsem, že bych pomocí kanálků mohla tvé milované kamarádce zničit její hřívu. Jen tak lehce až po mozek,“a začala se smát. ,,Ne, to byl vtip. S tou vraždou,“a čekala na Daleyinu reakci. ,,Ta se dostavila až po několika vteřinách:,,Och, takže jsi si vymýšlela? Vtip?“ ,,Jo,“ ,,V tom případě do těch vlasů jdu,“dodala se smíchem Daley. Myslela to z legrace. Ovšem Emily to vzala vážně.

Sdílejte článek

sarka-sharkamellita-jandova ( profil autora )

Korektor, redaktor, správce FB

10 komentářů

Přidejte svůj komentář
 1. sharkamellita 30 srpna 2008 v 13:03

  4 DonMartinez: no tak dobře, já teda do příště tu přímou řeč zpravím, protože do ted´ mi to nějak nevadilo, ale na vašem názoru mi záleží, takže jo

  4 Ondřej: jj, s tou př to teda nějak udělám a co se týče tvé pochvaly, tak děkuji a co se týče( ) té fakulty, tak už nevím, co na to říct ale přesto díky

   

 2. ondrej 30 srpna 2008 v 12:59

  Opět jsi dokázala, že ti psaní povídek opravdu jde. Vyprávět umíš skvěle a co je důležité (jelikož to zde ne všichni dodržují), nikam nespěcháš. Dotaz DonMartineze o rozdělení přímé řeči do odstavců je na místě, neboť tím ještě zjednodušíš vyprávění. Ale moc se těším na další díl. Gratuluju Ti, líbí se mi to.   Dokonce ještě víc, než hororová komedie, Fakulta.

 3. DonMartinez 30 srpna 2008 v 12:42

   Nechci vypadat jako hnidopich, ale někdy se ve tvých povídkách lehce ztrácím. Možná by nebylo od věci alespoň přímou řeč skládat pod sebe jako to dělá většina pisatelů. Když je to takhle nahuštěné do jednoho odstavce, mnohdy mi dělá potíže se zoirientovat, kdo komu právě odpovídá… ale pokud je to součást tvého stylu, dělej, jak myslíš.

Nový komentář