Penumbra: Overtune (PC hra)


Jak dopadla hra s minimálním rozpočtem? Dokonale.

Hra

Hrajete za Phillipa, kterému za záhadných okolností zemře otec. Než ale zemře, varuje ho, ať nechodí do dolů, kde byl naposledy. Ale znáte to. Phillip jako neohrožený badatel neuposlechne varování a vydá se do zmíněných míst.

Začíná se na lodi, ale asi po pěti minutách (tedy jestli jste chytrý) se dostaneme do dolů. Phillip zde slyší divné zvuky a všude je tma. Phillip po cestě nachází kousky masa a něco, co připomíná psa. Když se Phillip dostane hlouběji, začínají na něho útočit oni “psi”. Po cestě, kdy už je hodně hluboko, najde vysílačku, a to je jediný cizí hlas, který uslyšíte. Takže dostanete se ven nebo zemřete?

V kostce

Hra neměla nikdy vyjít, protože to mělo být jen technologické demo, které představovalo nový druh fyziky ve hrách. Ve fyzice hra exceluje. Místo klasických Point-and-click adventur, kde se vezme předmět, klikne se na jiný předmět a máte vyhráno, tady se předmět vezme a musíte s ním táhnout myší. Když chcete otevřít šuplík, musíte kliknout na šuplík a táhnout s ním k sobě (snad chápete). Než začnete hrát, tak se v menu nabídne, jestli chcete hrát s minimem osvětlení. Doporučuje se, abyste hráli s minimem světla v místnosti.

Hra měla mít ještě druhé pokračování, ale kvůli malé prodejnosti jsou nakonec jen dvě. Pro mě je to strašně strašidelná hra, strach je ve hře hlavní priorita. Když k vám běží dva zářivé plamínky a najednou zaútočí, tak budete potřebovat nové spodky. Lidé se starším PC mohou být také spokojeni. Spustíte to i s touto konfigurací: 512 MB, 1,5 GHZ. Pokud máte novější počítač, užijete si dobré grafiky.

+ hodně velká porce strachu
+ vydařená fyzika

– relativní krátkost
– tak velké množství strachu, že je to až na infarkt

Hodnocení7
Hned po svém vydání se pro mne tato adventura stala kultem, který si velmi rád zahraji znovu a znovu.
70%

Sdílejte článek

  1. Ewain 30 ledna 2011 v 00:36

     Taky souhlasim.. Penubra je nejděsivější hra kterou jsem kdy hrál.. a to mě jen tak něco nevyděsí.. nejvíc jsem se asi bál u jedničky.. (psů na světlosti asi 0,3).. a ve dvojce kdyz jsem potkal ty lidi zmutovany Tuurngaitem a kdyz neco uslyseli tak rekli takovym hlubokym hlasem: “Kdo je tam?”.. jj prave v ceskem dabingu je to uplne super…

Nový komentář