Nosferatu (PC hra)


Hra Nosferatu, celým názvem: Nosferatu: Wratch of Malachi, se odehrává v roce 1912, kdy se vaše rodina vydává do Rumunska na hrad Malachi. Zde se měla vaše sestra vdát. Ale když dojedete na místo, zjistíte, že všichni jsou pryč. A vy jste se rozhodli je všechny najít.

Hned na začátku je nutné říct, že ve hře je celkem dobrá grafika a hlavně obraz, který vypadá jako ze starých filmů. To znamená, že tam jsou nečistoty a kazy.

Ve hře se musí zachránit 17 členů rodiny a vždy, když je chcete zachránit, tak se setkáte s Bossem. Když nějakého člena osvobodíte, musíte ho dostat na začátek hry. Když je dostanete na místo, získáte nějakou zbraň nebo vylepšení. Ve hře není zbraní zrovna moc, ale zase se musí uznat, že jsou hodně originální, jsou tu například krucifixy, svěcená voda, dřevěné kůly. Upíři a nemrtví jsou naprosto skvěle udělaní, upíři jsou v klasickém oblečení, sekají po vás drápy, atd… Z monster jsou tu například nemrtví psi nebo třeba zombie.

Hra je celkem krátká, ale když ji hrajete znovu, tak se mění umístění pokojů ve hradu, takže vám připadá, že hrajete stále znovu a že hra nemá konec. Ze začátku na vás dýchne strach. Hlavně když jeden kněz vypadne z okna. Taky na vás útočí upíři, když vejdete do dveří.

Bohužel, za čas si na to zvyknete, takže strachu si užijete jen ze začátku. Ale atmosféra je po celou dobu hraní dokonalá, všude samá tma a houkání sov. Ve hře vám ubíhá čas, takže když vyprší časový limit, začnou se dít ošklivé věci.

Hra stojí 269,- Kč. Jestli je máte, jděte do toho a nebudete litovat. Hru si můžete zahrát i na velmi slabém stroji, protože je z roku 2003.

Minimální systémové požadavky

  • CPU 700 MHZ
  • 128 MB RAM
  • 32 MB 3D KARTA

+ obraz
+ zbraně
+ nepřátelé

– krátké
– bugy

Hodnocení6
Kdyby hra neměla takové množství bugů (chyb ve hře), dal bych jí víc procent. Patchů (opravy nebo vylepšení na to, aby hry fungovaly lépe) taky moc nebylo, takže musím zůstat na 60%.
60%

Sdílejte článek

14 komentářů

Přidejte svůj komentář

Nový komentář