Land of the Dead: Road to Fiddler’s Green (PC hra)


Land of the Dead: Road to Fiddler’s Green je hra podle stejnojmenného filmu, který režíroval George A. Romero.

Hra: Hrajete za “vidláka”, který jednoho dne uvidí zombíka za oknem. Rozhodne se dojít do civilizace. Hledáte ostatní přeživší a snažíte si zachránit život. Hra je velmi lineární a není šance se ztratit. Ve hře většinou plníte úkoly, jako třeba že musíte zabít všechny zomie, nebo musíte najít klíče, nebo stačí jít podle určené trasy až na konec. Ve hře je také hodně dveří, takže si budete možná myslet, že byste se mohli procházet a dělat víc věcí, než jen zabíjet. Bohužel, ty dveře jsou zamčené. Hra je také celkem strašidelná, dokonce více než film. Atmosféra je taky velice solidní. Chvílemi se proháníte po poli, sem tam na vás vyskočí zombie, chvíli zase v kanálech, v nemocnici, nebo ve městě po útoku.

A.I. (Inteligence protivníků nebo spolubojovníků) ve hře je ale dost špatné, hodně naskriptované, zombie jsou totálně tupé, mohou se zaseknout o kus plotu nebo o dveře, anebo se rovnou zastaví a nechají se zastřelit. Ale když jich je moc, tak budete mít občas problém. Hlavně když se začnou komíhat a po chvilce vybouchnou. Zbraní je ve hře celkem dost, např: sekera, kuše, M16, brokovnice, ruce a můj nejoblíbenější revolver. Většina zbraní má i sekundární útok. Ve hře budete často muset využít boj z blízka, protože do zbraní je hodně málo nábojů. Taky je škoda, že si autoři nedali víc práce se zombíky. Sice vypadají pěkně, ale je jich hodně málo druhů a často se opakují.

Grafika je taky taková šedivá, ale to vynahrazují hardwarové nároky, které jsou celkem malé, hru tak spustíte i na velmi slabém stroji.

strach
+ zbraně
+ krev
+ hardwarové nároky

– grafika
– málo druhů zombie
– krátkost
– až přílišná lineárnost

Hodnocení6
Kdyby si autoři (Groove games) víc vyhráli se zombíky a nesnažili se držet krok s filmem, mohla by to být velmi dobrá hra, ne pouze tento lehký nadprůměr. Ale odvaha autorů se přeci jen cení. Na jejich obranu bych měl říct, že je to jejich zatím největší projekt. Je to sice B-hra, ale mnohem lepší než třeba Marine Heavy Gunner. Hra vychází na platoformách PC a PS 2. Cena se točí okolo 15 USD.
60%

Sdílejte článek

Nový komentář