Dracula (PC hra)


Ke hře Dracula mám láskyplný vztah, jelikož to byla hra, kterou jsem dostal k novému počítači a také proto, že má skvělou atmosféru.

O hře

Ocitáte se v roli Jonathana Harkera, jemuž Dracula unesl Mínu. Jonathan se dostane k hostinci, kde ho uvítá starší, tlustší paní, která je velmi milá. A také dva Draculovi poskoci , kteří ho moc láskyplně nepřivítají. Paní ho ubytuje. Poté se coby Jonathan vydáte na hřbitov, kde vykopete takzvaný Draculův kruh. A Jonathan zjistí, že ho tři Draculovi poskoci sledují. Takže se jich musí zbavit. Ale jak to udělat? To vám neprozradím.

Když se jich zbavíte, vydáváte se do Opuštěných dolů. V opuštěných dolech se budete chvíli motat. Ale nakonec se to povede. A když vyjdete z Opuštěných dolů, tak se dostanete do Draculova hradu. Tam dostanete od čarodějnice Dorko pár úkolů. Vypadá to, že se z hradu chce dostat, protože slibuje, že když Jonathan sežene pár věcí, že mu pomůže s Mínou. Ale když Jonathan sežene ony věci, Dorko mu dá Draculův prsten. A v tu ránu ji zabije Draculova žena (nevím jak to jinak říct, ale jsou celkem 3). S prstenem a Dračím kruhem se dostane kamkoli skoro po celém Draculově hradu.

Poté, co se Jonathan dostane do Draculovi pracovny, uvidí létající stroj (který v té době neexistoval a je to celkem důležitá poznámka. K čemu? to neprozradím.). Začíná bitva, ve které jde o život Míny i Jonathana. Ale Dracula není sám, takže má převahu. Dokáže to Jonathan? Zachrání Mínu?

Hodnocení

Hra se odvíjí od chvíle, co zabijí Draculu. Teda spíš co ho jen zraní, protože se odehrává po filmu od F. F. Copolly.

Tato hra má vynikající atmosféru. Začátek mne celkem vyděsil. Byla na něm scéna, kdy můžeme vidět ukřižovanou sovu. Jestli nechcete poslouchat 30minutové rozhovory typu Polda, tak tady budete mít výhodu. Zde opravdu moc rozhovorů není. Cutscény (scény během hry) jsou hezky udělané. Hra je staršího data, takže si ji zahrajete i na velmi slabém stroji. Je celkem lehká. Řešíte tu klasické adventurní prvky typu „musíš najít tohle a dát to tamhle“, atd…. S tím většinou souvisí rovněž délka hry. Zde je bohužel kratší.

Vyšel ještě jeden, bohužel však slabší díl. Je sice delší, ale nevím, něco mi tam chybělo. A na tento rok se chystá díl třetí, který dělá jiná firma. Takže doufám, že se zase zlepší. Hra vychází v lokalizované verzi. A nejen pouze co týče titulků, ale i dabingu, který je povedený. Ne jako hra Instinct, která má příšerný český dabing.

Hodnocení6.5
Takže? Hra je povedená. Adventura, která mě chytla a skvělá hororová atmosféra. Kterou sráží bohužel relativní krátkost a jednoduchost.
65%

Sdílejte článek

Nový komentář