Cold Fear (PC hra)


Příběh

Uprostřed Beringova moře zuří ničivá bouře, ve které uvízla ruská velrybářská loď “Easten Spirit”. Na její záchranu je vyslána jednotka v čele s Tomem Hansenem. Po vstupu na palubu Tom zjišťuje strašnou věc – celá posádka je napadena neznámým parazitem, který způsobuje mutaci lidí ve vraždící besti.

Postavy

Tom Hansen – hlavní hrdina hry; člen americké pobřežní stráže.
Dr. Viktor Kamský – vynikající vědec, který byl Yusupovem donucen povádět na záhadné vrtné plošině vědecký výzkum.
Anna Kamská – dcera Dr. Kamského. Yusupov ji na lodi Easten Spirit držel jako rukojmí, aby si zajistil, že doktor bude spolupracovat.
Agent CIA Jason Bennet – Yusupova sleduje již dlouho. Od něj budete dostávat úkoly.
Yusupov – ruský terorista, který chtěl zneužít výzkum Dr. Kamského k neznámým účelům (toto je jen moje doměnka, v manuálu jeho osoba nebyla vůbec popsaná).

O hře

Do hry vás vtáhne velmi pěkně udělané intro. Jak už to tak bývá, několik prvních okamžiků absolvujete bez výstřelu. To ale neznamená, že by jste po tu dobu byli v bezpečí. Problémy může působit například nezajištěný hák jeřábu, houpající se v prudkém větru nebo vás mohou obrovité vlny klidně “spláchnout” z paluby. Když už jsem u toho, tak musím říct, že rozbouřené moře je uděláno opravdu hezky a vlny jsou skutečně hrozivé.

Atmosféra hry je pefektní a velmi dobře je dokreslována hudbou (která se mění v závislosti na tom, v jaké situaci se nacházíte), tak zlověstnými zvuky, které vydává loď i vrtná plošina (na kterou se později dostanete).

Proti vám se postaví žoldáci, zombie a také mutanti, které má na svědomí Dr. Kamský. Z jejich řad bych jmenoval např. “ExoShade”, který se pohybuje v temných prostorách plošiny nebo “ExoSpectre”, který disponuje schopností zneviditelnit se. Trošku větší kalibr je “ExoMass” – obr, který klidně prorazí ocelová vrata, jen aby vás dostal. Ze zbraní se vám dorukou dostane: pistole, harpuna, samopal MP 5 A3, plamenomet, AK 47 – Kalašnikov a granátomet.

Hra je pohužel poměrně krátká, ale zato neosahuje snad žádná hluchá místa, kde by se dostavila nuda.
Původně je tato hra na konzole. Po předělání pro PC se tento fakt projevil na HW náročnosti a ovládání.
Ovládání považují za největší mínus celé hry.(mění se v závislosti na pohledu kamery). Ze začátku to bude asi trochu oříšek, ale časem se to dá chytit do ruky. (Vůbec největší problém nastává, ve chvíli, kdy zdrháte před výbuchem a jediné škobrtnutí znamená smrt – nervy jsem měl v kýblu.

+ skvělá atmosféra
+ pěkná grafika
+ svižná akce
+ zvuky

– ovládání
– vyšší HW náročnost
– poměrně krátké

Pozn:
Hra by se prý měla dočkat i filmového zpracování.

Hodnocení7
Pokud překousnete mizerné ovládání, dostane se vám dle mého soudu několik hodin kvalitní hororové akce.
70%

Sdílejte článek

10 komentářů

Přidejte svůj komentář

Nový komentář