Black Mirror (PC Hra)


Samuel Gordon, nejmladší člen rodu Gordonů, se po více jak dvanácti letech opět vrací na své panství, které před více jak 500 lety založil jeden z jeho prvních předků Marcus Gordon. Před těmi pekelnými 12 lety totiž došlo na panství k požáru, při kterém zahynula Samuelova žena. Vinil se z toho, a proto se odstěhoval do Ameriky. Ani už neodepisoval na dopisy od jeho rodiny, vracel jim je zpět. Chtěl žít nový život. Jediný důvod proč se na panství vrátil, byl ten, že byl zavražděn jeho otec William Gordon. Někdo přelezl oknem do jeho pracovny ve věži a vyhodil ho z okna. Opět se tu setkává se svou rodinou. Jejich pohledy na něj byli ale podivné, jako na cizího člověka. Není divu, byl pryč více jak 12 let. Místní detektiv říká, že William se schodou okolností spáchal sebevraždu. Samuelovi to ale stále do sebe nějak nepasuje. Bude postupně vše vyšetřovat den co den, vydávat se na různá místa a riskovat život. Mezitím se ale začnou dít další vraždy…

Zpomalte! Zatáhněte ruční brzdu! Odstupte od hektických stříleček, házení výbušnin střílení po osobách nebo i různých monster. Je tu totiž Posel Smrti! Neboli Black Mirror (v překladu Černé zrcadlo). Před osmy lety sem s ním přišla naše česká společnost Tiscali Games, která se pyšní i známou českou adventurou jménem NI.BI.RU aneb Posel Bohů, která byla vytvořena hned rok po této hře. Posel Smrti je dnes již známá kulturní česká hororová adventura, na které je poznat, že se její tvůrci opravdu snažili. Ne jako takové hry kterou někdo prostě plivl na PC a různé konzole, kde se jen střílí, není ani pořádný děj, a vůbec u ní ani nepřemýšlíte. Tato hra patří k těm opravdu kvalitním, jako třeba Silent Hill nebo Resident Evil.

Hlavní atribut Posla Smrti jsou samozřejmě někdy těžké, někdy až směšně lehké puzzle. Bez těch by se pravá andventura neobešla. Toto pravidlo bylo u této hry tedy dodrženo. Pokud vám nevadí na chvíli trochu hodně zapnout mozek, tak se u většiny skládaček náramě pobavíte. Třeba když Samuel najde v nezapáleném krbu roztrhanou fotku a vy jí musíte složit tak, aby odpovídala vzhledu lidské bytosti, ovšem nesmíte se mýlit ani v jediném malém kousku. To bylo obzvlášť zábavné, i když docela lehké. Najdete zde více jak 10 puzzlů a u některých se zastavíte možná i na pár dní.

Další atribut jsou hádanky. Ne puzzle kde musíte něco skládat ale hádanky. To je když se třeba dostanete k nějakým dveřím které jsou zamčené a Vy musíte najít klíč (to jen například). Ovšem hádanek tu máme daleko více než- li puzzlů. Budete se nacházet v různých lokacích kde vám půjde třeba i o život a budete muset najít jedinou cestu ven, dělat cokoli aby jste se dostali dál. Osud Samuela bude jen a jen ve vašich rukou.

Hudba u této hre je velice ale velice pěkná, místy děsivá, bude vám běžet mráz po zádech, pak zase poleví, ale pak se zase rozjede. Soundtrack k této hře nebyl nikdy vydán, což je smůla, protože je velice nádherný. Mockrát ho tedy neuslyšíte, ale když už se ozve, nenechejte si ho ujít.  Skladatel této hudby je sice neznámý, ale přesto ji složil báječně. Hudba je tedy ovšem další plus a to tedy hodně velké.

Grafika, tak tady už nastávají malé problémy. Grafika třeba různého okolí je ve 3D formátu, vuhůůů, že by i grafika byla dobrá? Ehm, dovolím si říct omyl. Grafika okolí je sice velmi pěkně provedená, na to že je od českých tvůrců, ale postavy, provedení to je mizerné. Lepší by už asi bylo kdyby byli kreslené, ale když se jim podíváte do obličeje tak vypadají jako mutant. Samuel je jediný, který vypadá trochu k světu. Ten který i normálně chodí. Ostatní když vydíte jak kračejí, tak si rovnou ještě můžete zajít na oběd do restaurace, než se vrátíte, možná dojdou tam kam měli. Ale nesmím tedy zapomenout na ty ostatní věci, takže odečteme jen lehkých 5 %.

Hodnocení10
Posel Smrti je opravdu báječná hra, která ale bohužel nepobaví každého. Ten kdo je zvyklí na velkou hrstku adrenalinu a akce, ten kdo nemá moc velkou trpělivost vydržet u hádanky nebo puzzle tři hodiny až pár dní, tak ten se na tuto hru velmi rychle vykašle. Ovšem člověk s kapkou moudrosti a trpělivosti dohraje s chutí tuto hru do konce, jako já, i když jsem ji měl hotovou až za 4 měsíce. Celkové hodnocení je tedy 95%, zaokrouhleno na 100%. Takže já se s vámi loučím, a nezapomeňte, minulost je odvráceným zrcadlem našich duší.
100%

Sdílejte článek

  1. Alangor 9 března 2011 v 07:15

    tak tuhlehru jsem hrál a můu vřele dopručit ( narozdíl od druhého dílu který již není nic moc a jsem hodně zvědavý na třetí ) jediné co mě naštvalo a nevim jestli to byl bug nebo nebo ne tak v dole kde ma hrdina rozstřelit pistolí zámek jsem na něj místo jednoho náboje musel použít oba dva a ten vlk co hlídá hned nahoře mě pak zabil a já to samozřejmě neměl uložený. Na opodruhé ž proběhlo všechno jak mělo. Ale to byla jen menší vada na kráse, hry kterou jak už jsem řekl můžu všem hororovým fandům vřele doporučit

Nový komentář