Zombex (2013)


Režie: Jesse Dayton
Rok výroby: 2013
Délka: 81 min
Země: USA

Hrají:
David Christopher … (Charlie Thibideaux)
Lew Temple … (Aldous Huxley)
Emily Kaye … (Katy Ann)
Malcolm McDowell … (Dr. Soulis)
Corey Feldman … (Dr. Jamison)
Sid Haig … (The Commander)
… a další

 

Obyvatelé New Orleans se ještě nestačili vzpamatovat z destruktivních následků hurikánu a už budou muset čelit další smrtelné hrozbě. Mnoho z nich propadlo depresím a toho se snažila využít vychytralá farmaceutická společnost, která do oběhu uvede údajně nový druh antidepresiv. Ty však mají nežádoucí vedlejší účinky, které z lidí udělají agresivní zombie a nenakažených začne rapidně ubývat. Je urychleně potřeba přijít na důvod, proč se tak děje a nakažené zastavit dřív, než se zombie apokalypsa rozroste do dalších měst a států v USA.

Abych už zas někdy viděl nějaký smysluplný a dobrý film, budu se muset nejspíš vykašlat na náhodný výběr z filmotéky, který poslední dobou využívám. To už totiž snad není možné, co mi je vždy vygenerováno. Tahle céčková zombie žumpa dokáže lidi nalákat snad jen jmenným seznamem herců, kteří se tu objevili, protože mezi tou náplavou amatérů zde figuruje i několik dosti známých jmen. Ve skutečnosti však šlo pouze o marketingový tah, protože jak Malcolm McDowell, Corey Feldman tak i Sid Haig se tu objevili jen na pár bezvýznamných minutek (záběrů).

Zombie subžánr je pro mne téměř mrtvý již řadu let. Staré klasiky plus Romerovy výtvory beru téměř jako klenoty mezi tou hromadou druhořadých blbostí, kterých existují ne desítky, ale celé stovky a většina z nich nestojí za nic (čest pár výjimkám).

Tenhle film byl neskutečnou ztrátou času, kdy se divák sice dočká několika alespoň trochu zajímavých scén (gore), ale celkový požitek neskutečně kazila otřesná kamera, chaotický střih a špatné herecké výkony většiny zúčastněných. Co z toho, že tu máme dvě rajcovní ženské s pozoruhodným výstřihem a v sexy kraťáscích (ty si alespoň hodily svůdný taneček a lesbickou scénu), když hlavní prim hraje nesourodá dvojice – alkoholik a starý prudící moderátor z rádia – která mi lezla doslova na nervy.

Další z řady filmů, od kterého odcházím docela znechucený. Kromě cca dvou až tří zajímavých scén (úvodní se starým manželským párem, neslavný konec jedné z hrdinek v gangbangu s hromadou zombie + pasáž s alkoholem a dámskými hrátkami), je to po většinu času jen přehlídka zmaru. A ten debilní závěr to zabil už úplně. Se divím, že do něčeho podobného někteří herci chodí, aby si pošramotili pověst.

Hodnocení2
Zombex tak řadím k podprůměrným paskvilům, které vám spíš vezmou drahocenný čas, než aby vám nabídli něco alespoň trochu zajímavého. Jen další zbytečnost.
20%

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář