Wrong Turn 5: Bloodbath (2012)


Český název: Pach krve 5
Režie: Declan O’Brien
Rok výroby: 2012
Délka: 91 min
Země: USA

Hrají:
Camilla Arfwedson … (šerif Angela)
Doug Bradley … (Maynard)
Roxanne McKee … (Lita)
Simon Ginty … (Billy)
Borislav Iliev … (Three Finger)
…a další

 

Malé městečko v Západní Virginii pořádá halloweenský Mountain Men Festival, na který se začnou sjíždět vysokoškoláci z celých států, aby si zde užili pořádnou porci hudby, sexu a drog. My máme šanci sledovat pětici přátel, která se k nim hodlá připojit. Naneštěstí však mají autonehodu, při které málem přejedou starého chlapíka. Vznikne mezi nimi potyčka, kterou ukončí až příjezd policie. Místní šerifka je všechny šoupne do basy, takže mají po srandě. Tedy jak se to vezme. Starý Maynard je totiž vůdcem kanibalské rodinky, která se jej rozhodne z vězení dostat za každou cenu. Ulice městečka i samotná policejní stanice se tak brzy skropí krví, protože tři zdegenerovaní bratři neznají slitování.

„Jupí“ – po roce zde máme další pokračování a v pořadí již druhý prequel původního Pachu krve. Pomalu jsem nemohl dospat, abych shlédnul další krvavý nášup, který nám připravil můj velký oblíbenec Declan O’Brien. I přes vlnu nevole, kterou zpustila čtverka (ani nevím proč, ale mě osobně se líbila) se tenhle chlapík pustil do dalšího dílu a že to byla zase jízda, vám povím. Teď konec ironie a pojďme se bavit vážně. Tenhle televizní film nám sice nabídnul vítanou změnu prostředí, ale jinak je plný nelogičností, podprůměrných gore efektů a ani ty erotické scény už nezabíraly. Kvalitou bych ho skutečně přirovnal k trojce, akorát s tím rozdílem, že tady už i masky mutantů vypadaly hrozně.

Po úvodní seznamovačce v lese, kdy máme detailnější šanci mrknout nejen na naší kanibalskou rodinku, ale i nadržené teenagery, se začneme pomalu ale jistě přesouvat k cíli naší mise. Tím však k překvapení není samotný festival (který se mimochodem odehrává někde za městem), ale samotné pidi-městečko (postačilo několik kulis a zhruba dvě ulice) a především policejní stanice. Zde strávíme většinu času, takže když tu a tam proběhne nějaká ta vražda, musíme to brát s povděkem. Bohužel mordů tu bylo přiměřeně, ale nic nového pod sluncem tvůrci nevymysleli. Všechno už bylo vidět jinde a ještě v lepším provedení.

Kecal bych ovšem, kdybych tvrdil, že se tu neobjevilo několik světlejších okamžiků, které zdatně prokrvily jinak sterilní atmosféru. Potřebujete pohnojit váš fotbalový trávník? No tak není nic jednoduchého, než zavolat Three Fingera. Právě tenhle chlapík se postaral o většinu zábavy a jeho dva bratři tu byli jen tak dopočtu. Hlavní pozornost se tu totiž věnovala uvězněnému Dougu Bradleymu, který snad jediný chodil na kurzy herectví. Ono taky nebylo moc potřeba obsazovat nějaké známější tváře, vždyť předpotopní scénář a charakteristiky jednotlivých postav jsou už tak okoukané, že to zvládne každý blb zahrát alespoň podprůměrně a hlavně za menší peníz.

Vždyť malý honorář se projevil ve všech směrech. Neschopnost navodit potřebné napětí, a to ani u mord scén už není žádnou novinku a tak nezbývá nic jiného, než natočit co možná nejbrutálnější záběry. To by se toho musel ovšem chopit někdo úplně jiný. U této série už totiž diváka nepřekvapí vůbec nic a špatné digitální efekty (viz odřezávání uší) nevystraší už ani náctileté.

Hodnocení4
Jsem zvědavý kolika dílů se u Wrong Turn ještě dočkáme. Většina lidí co znám však pevně věří, že už žádného. Jak bláhové přání! Z nostalgie a úcty k Dougovi Bradleymu dám hodně slabých 40% a i to je ještě moc.
40%

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

  1. Dancihal 13 prosince 2012 v 00:11

    Co bych k tomu rekl….Asi lituji toho ze jsem se na tento dil vubec podival…neco tak nemozneho jsem dlouho nevidel….Prvni dil se mi libil….sel z toho strach a clovek mel vazne neprijemny pocit… Rika se ze pokracovani kazi filmy….Az na par vyjimek to je taky pravda…..
    A v tomhle pripade to je tuplovana pravda…dvojka se jeste dala…bylo tam o par nechutnosti vic ale stale se to drzelo tak nejak te zakladni myslenky….I kdyz idilicka vecere uchylaku me zabila…..Trojka byla hodne slaba…. ctvrty dil v nemocnici me prekvapive bavil a musim uznat ze me bavilo se na to koukat az do konce…libilo se mi zamereni se na zalesaky v detskych letech…. Ja osobne mam rad filmy TYPU – "jak to bylo na pocatku" —- jako napriklad Halloween, texasky masakr, Hannibal zrozeni…..sice se ta ctyrka s temahlke filmama vubec nemuze rovnat….je to jasny BECKO ale prece jen pro obhajeni teto mutantske vyvrazdovacky – Pocatek byl zajimavej….
    NO ALE PATY DIL????? Boze to byla takova hloupost…..nesmylne, ubohe ani chvilku napeti ani trochu strchu…BIDA!!! Ztrata casu….

Nový komentář