Totem (2017)


Režie: Marcel Sarmiento
Rok výroby: 2017
Délka: 89 min
Země: USA

Hrají:
James Tupper…(James)
Kerris Dorsey…(Kellie)
Lia McHugh…(Abby)
Ahna O’Reilly…(Robin)
Braeden Lemasters…(Todd)
… a další

 

Po podivné smrti manželky zůstal James několik let na výchovu svých dvou dcer úplně sám. Nyní však do jeho života vstoupí nová láska, charismatická umělkyně Robin a ta se zanedlouho nastěhuje také k nim domů. Což se samozřejmě moc nezamlouvá ani dospívající Kellie ani malé Abby, ale časem si snad zvyknou. Spokojenost však v tomto domě dlouho nepotrvá. Začínají se tu dít divné věci a vypadá to, že se v domě objevila neznámá entita. Jde snad o ducha jejich matky, který se je snaží před něčím varovat, nebo se jejich rodiny snaží zmocnit zlé síly?

Smrt jednoho z rodičů se v dětství může nehezky podepsat na dalším životě dětí, mnohdy však závisí, jak se k tomu postaví zbývající rodič a blízké okolí. Zdejší otec se snaží pro své dcery dělat co jen může, ale i on si přece zaslouží najít novou lásku. Pak už zase záleží, jak se k tomu postaví jeho děti. Asi by mě taky trochu štvalo, kdyby se k nám do bytu (domu) nastěhovala nová ženská a hned začala všechno předělávat. Mnohem horší by však bylo, kdyby se od té chvíle začaly dít podivné věci. Věci, které jsou nad rámec normálního chování, a to je vděčné téma mnoha tvůrců.

Marcel Sarmiento však nepřišel s ničím novým a pro diváky si připravil již mnohokrát vyvařený duchařský čajíček, který na kolena asi nikoho nedostane. Podivné zvuky, bouchání dveří, zavírání oken a rozmazaná entita – to už dneska vyděsí leda tak pětiletá děcka. Atmosféra téměř hodinu dost stagnovala, takže se nejspíš dost lidí bude u sledování tohoto filmu nudit. Potom se lehce přitvrdilo a napovrch začnou vyplouvat rádoby děsivá odhalení, že ne všichni zúčastnění mají čisté svědomí. Wau tohle jsme už taky tolikrát viděli, že to už prostě nikoho nemůže ani překvapit. Snaží se duch lidi v domě před někým varovat, nebo se prostě jen naštval, že jeho místo zaujal někdo jiný?

Závěrečná cca patnáctiminutovka přinese nejen (ne)šokující odhalení, ale i trošku té krvavé podívané. No a já musím říct, že bylo konečně na čase, protože jsem měl chuť tento kousek hodit celou dobu rovnou do odpadu. Herci mi moc sympatičtí nebyli (zvláště pak představitelka starší dcery) a o nějaké kvalitní hororové podívané se taky nedá moc mluvit.

Hodnocení3
Totem si však nezaslouží jiné než podprůměrné ohodnocení. Moc kvalitní podívaná to nebyla, originality se tu taky moc nedočkáme a popravdě jsem se nemohl dočkat, až konečně naskočí závěrečné titulky.
30%

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář