Till Death (2021)


Režie: Scott Dale
Rok výroby: 2021
Délka: 89 min
Země: USA

Hrají:
Megan Fox … (Emma)
Callan Mulvey … (Bobby)
Jack Roth … (Jimmy)
Eoin Macken … (Mark)
Aml Ameen … (Tom)
… a další

 

Emma a Mark vypadají jako dokonalý pár z vyšší společnosti. Jejich vztah sice poznamenaly nějaké ty nepřiznané nevěry, nyní však slaví výročí na osamělé chatce u jezera. Romantická večeře zakončená souloží se zdá jako nový začátek, když se však Emma probudí, její manžel si prostřelí hlavu. A evidentně to naplánoval, poněvadž se k ní připoutal a v domě nezanechal nic, čím by si pomohla. Co ještě před smrtí zařídil?

Tak začíná (hororem líznutý) thriller o pomstě s Megan Fox v hlavní úloze. S tou Megan Fox, která si s sebou nese cejch sexbomby, neumí moc hrát a filmu dodává pouze jistý sexappeal (jako třeba v Jennifer’s Body z roku 2009). Inu, kdo chce psa bít, hůl si jistě najde. Kdo se však nad tím dokáže povznést (o podobný námět se asi oscarové herečky prát nebudou), dostane sympaticky svižnou a snaživou podívanou.

Mrazivá situace hlavní hrdinky s nečekaným břemenem je ještě mrazivější kvůli počasí. Neboť sněží, fouká a polonahé Emmě neunikne ani jezero s tenkým ledem. Na malém prostoru se daří držet pozornost a nechybí zvraty, které přinesou několik dalších postav (byť se jede spíš na efekt). Nakonec to ale hlavně baví a uteče. Víc, než jsem čekal.

Samozřejmě se leckdo oboří na klišé vznikající ve scénách, kdy se hrdinka schová v poslední vteřině do krytu. No, pořád je to film a pokud vás štvou chlapi, kteří dostávají na frak od čtyřicetikilové krásky, tak raději nekoukejte. Všem ostatním přeji příjemnou brakovou zábavu.

Hodnocení7
Till Death je nejlepším filmem Megan Fox (ano, nejsem fanoušek Transformers). Samozřejmě, že to není díky ní, ale díky hravému scénáři, který ji zaplete do krvavé hry. Na poli minimalismu slušné řemeslo.
70%

Sdílejte článek

Frenk ( profil autora )

Film, hudba a alkoholické radovánky, to jsem já!

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář