Tammy and the T-Rex (1994)


Český název: Tyranosaurus junior
Režie: Stewart Raffill
Rok výroby: 1994
Délka: 82 / 86 min
Země: USA

Hrají:
Paul Walker … (Michael)
Denise Richards … (Tammy)
Theo Forsett … (Byron)
Terry Kiser … (Dr. Wachenstein)
George Pilgrim … (Billy)
John Franklin … (Bobby)
… a další

 

Šílený doktor Wachenstein a jeho spolupracovníci sestrojí v temném skladišti robotického T-Rexe, kterého ovládají počítačem. Svůj výtvor hodlá vylepšit o lidský mozek, který by mu dodal vědomí a nesmrtelnost. Skvělá příležitost se mu naskytne ve chvíli, kdy je mladík Michael napaden a pronásledován Billyho gangem, který jej zbitého zanechá ve zvířecím parku, plného kočkovitých šelem. Michael se totiž začal scházet s Billyho bývalou přítelkyní Tammy, což vůdce bandy nehodlal dál trpět. Na Michaela zaútočí lev a mladík jen zázrakem přežije, zle potrhán a v kómatu skončí v místní nemocnici. Zde jej bláznivý vědec unese a jeho mozek umístí do mechanického prehistorického zabijáka. Stane se však něco nečekaného. T-Rex s lidským mozkem totiž zatouží po pomstě! Unikne ze skladiště a krvavá odplata může započít. Navíc ho žene touha se ještě jednou setkat s Tammy…

Bizarní sci-fi komedie s hororovými prvky, nebo jen céčkový kýč? Popravdě od každého trochu. K tomuto filmu jsem přišel jako slepý k houslím, nicméně mě na něm nejvíce lákalo herecké obsazení (Paul Walker a Denise Richards) a pak samozřejmě samotný ujetý tvůrčí nápad. Jen tak mimochodem viděl jsem delší 86 minutovou verzi. Celkově bych tento kousek rozdělil na dvě části, z nichž obě mají diametrálně odlišnou kvalitu obsahu. Což by někomu nemuselo vadit, já si ovšem užil hlavně tu první.

Ta má totiž vcelku snesitelnou atmosféru, okořeněnou o počáteční nepřátelství dvou mladíků, kterým se líbí stejná holka (mladá Denise byla neskutečně sexy). Jejich vzájemná pěstní potyčka a mačkání koulí se záhy změní v nenávistnou touhu svého soka zabít, a to za pomoci divokých šelem. To nejlepší však přišlo ve chvíli, kdy T-Rex dostane lidský mozek. Samotný prehistorický zabiják nevypadal zrovna moc dobře (připadal jsem si jako při sledování céčkového Carnosaura), ale ve chvíli kdy rozpoutal svou krvavou pomstu, jsem se vcelku královsky pobavil. Do toho všeho několik solidních hlášek, a to nejen od dvojice policistů, která dohromady měla IQ houpacího koně.

Za to druhá polovina už tak dobrá nebyla. Poté, kdy je zabita většina z těch, kteří ublížili hlavnímu hrdinovi, přichází na řadu romantická pasáž. A u té jsem se neskutečně nudil, kvalita atmosféry šla rapidně dolů a přibylo trapných situací. Taková jízda Denise Richards na T-Rexovi byla na hlavu postavená, stejně jako hledání nového těla pro Michaelův mozek. Závěrečný striptýz v pokoji se mi líbil, ale to už byl jen takový bonus.

Hodnocení4
Milovníci céčkové podívané si možná přijdou na své, ale je velká škoda, že si tento kousek neudržel stanovenou počáteční laťku až do úplného konce. Klidně bych šel s hodnocením i výše, protože ujeté a bizarní věci jsou má krevní skupina, ale u druhé poloviny filmu jsem se už dost nudil. Ti pozornější si jistě všimnou, že roli doktorova pomocníka Bobbyho se ujal John Franklin, který se objevil mimo jiné i v několika dílech Children of the Corn coby Isaac.
40%

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

  1. Frenk 13 dubna 2019 v 09:57

    Ty vole, slušnej bizár. Pustil jsem si to spíše rychloposuvem, protože podobným brakům opravdu nehodlám věnovat úmornou stopáž, takže ani nebudu hodnotit. Jen mě překvapila samotná existence toho filmu, který přes celkovou špatnost nabídne i několik plusů – sexy Denise Richards, pár vtipných momentů a báječný český festivalový název Tamča a Tyrča. Muhehe….

Nový komentář