Swimming Pool – Der Tod feiert mit (2001)


Český název: Bazén
Režie: Boris von Sychowski
Rok výroby: 2001
Délka: 89 min
Alternaivní názvy: The Pool, Water Demon

Hrají:
Kristen Miller … (Sarah)
Elena Uhlig … (Carmen)
Thorsten Grasshoff … (Greg)
John Hopkins … (Frank)
Isla Fisher … (Kim)
Jason Liggett … (Martin)
Linda Rybová … (Svenja)
Anna Geislerová … (Catherine)
Jan Vlasák … (Kadankov)

 

Pomalu si začínáme zvykat, že se americké filmy točí v čechách. Jsou to filmy vysokorozpočtové, jako třeba poslední James Bond nebo filmy z druhé strany dolarového žebříčku. Ovšem i filmy za velmi málo peněz, které se u nás točí, mohou posléze dobýt svět, čehož je Hostel zářným příkladem.

Bazén rozhodně moc peněz nestál, bohužel ani nedobyl svět, nejspíš ani kina a v půjčovnách se na něj snáší prach času. Pro nás je ovšem zajímavý atraktivními exteriéry a velkou plejádou českých herců. Úvodní scéna, jako vystřižená z Vřískotu, by se líbila každému, kdo jen trošku nemusí Aňu Geislerovou. No ano, tahle v čechách velmi slavná zrzka umře v prvních minutách nepovedené kopie Vřískotu, natočené v Praze a hlavně v Libereckém aquaparku. Ve filmu zahyne rukou pomateného vraha ještě několik českých hereček, ale největší “radost” mi udělala tobogánová scéna s Lindou Rybovou, na jejímž konci se barva vody zbarvila na temně rudou a vrah si udělal další zářez do rukojeti své mačety.

Film pojednává o partě studentů mezinárodního gymnázia, kteří se rozhodnou svoji rozlučkovou párty uspořádat na velmi neobvyklém místě, a to v noci v uzamčeném aquaparku. Docela slušná partička dětí bohatých rodičů se tam tedy vloupá a za mohutného popíjení a ráchání se v bazénech si užívají posledních společných chvil. Bohužel někdo jejich radost nezdílí a rozhodl se, že jim ji pokazí nesčetnými údery velikou mačetou. Postupem času studentů ubývá a strach ze smrti je nutí dostat se ven, což není vůbec jednoduché. Přidáme-li k tomu fakt, že podezřívají z vražd jeden druhého, bylo by to opravdu psycho. Bylo. Kdyby z filmu necákal kromě vody i nedostatek peněz a co je nejsmutnější, je to prachsprostá kopie Vřískotu, ale bez špetky nadhledu a humoru.

Hodnocení4
Takže já říkám - dobře vám tak, neměli jste tam lézt po zavírací době.
40%

Sdílejte článek

17 komentářů

Přidejte svůj komentář
 1. Solo 27 října 2009 v 07:26

  Tak to já jsem byl docela spokojený. Protože německá distribuce plodí
  jeden shit za druhým, takže jsem od toho vůbec nic nečekal. Objektivně
  musím říct, že příběh je nic moc, herecké výkony slabé, ale mě docela
  pobavila jízda tobogánem a větrací šachta. Musím se přiznat, že s
  touhle bandou bych se nechal v aquaparku zavřít i já. Baby
  pěkné,nadržené, chlast….Po dlouhé době jsem viděl německý film u
  kterého se mi nechtělo spát a předčastně ho nevypnul, takže ikdyž je
  film slabý, já ho budu hodnotit průměrně.

Nový komentář