Spring (2014)


Režie: Aaron Moorhead a Justin Benson
Rok výroby: 2014
Délka: 109 min
Země: USA

Hrají:
Lou Taylor Pucci … (Evan)
Nadia Hilker … (Louise)
…a další

 

Mladík Evan prožívá životní krizi. Po smrti rodičů a několika dalších malérech se proto rozhodne utéct do malebné Itálie, kde se seznamuje s velice atraktivní Louisou. Hezký letní románek se začne komplikovat ve chvíli, kdy Evan zjistí, že Louise není tak úplně obyčejná dívka.

V čem tkví problém? Louise se dokáže transformovat do dost ujetých příšer a neváhá přitom i zabíjet. Tenhle fakt je za 1) zajímavě podán diváctvu a má trochu své mytologie, za 2) jediným pojítkem s hororem jako takovým. Zbytek filmu tvoří procházky, večeře a prohlídky v nádherném městečku, na krásné farmě, na klidné pláži. Povídání o životě je místy utahané, ale Nadia Hilker mi přišla tak přitažlivá, že jsem nakonec neusnul.

Hodnocení6
Ačkoliv na romantické filmy koukám jen výjimečně, zdejší melancholická atmosféra s vhodně vybranými herci mě poměrně příjemně naladily. Není to nic extra filosofického, ale pár hezkých myšlenek snímek nabízí. Montáž hororových momentek technicky neurazí, leč je trochu škoda, že neskýtají více dramatu a film tak vyplyne trochu lehkonoze.
60%

Sdílejte článek

Frenk ( profil autora )

Film, hudba a alkoholické radovánky, to jsem já!

  1. Solo 21 září 2015 v 16:21

    Byl jsem předem varován, že nejde o klasický hororový kousek, ale spíše hodně zvláštní směsku filmových žánrů. Právě to mě lákalo asi nejvíc, přestože jsem byl varován, že velkou roli tu hraje „romantická“ zápletka, kterou já opravdu nemám moc rád. Musím však dát za pravdu všem, že ačkoliv je zde cítit mysteriózní nádech, tak jsem se na to taky dodíval hlavně kvůli Nadii Hilker a velkému očekávání grandiózního vyvrcholení. Bohužel to se však v tomto případě nekonalo a tak ve mně převažuje mírné zklamání. Přece jenom cítím, že potenciál tvůrčí myšlenky měl rozhodně navíc.

    První polovina filmu (pokud nepočítám bitku v hospodě) mělo dost vlažné až uspávající tempo a především nepříliš záživný děj. Přece jenom pohled na malebné italské městečko byl sice fajn, ale pokud neholdujete romantickým či opileckým žvástům, tak se budete hold nudit jako já. Teprve ve chvíli kdy Nadia Hilker ukáže své ženské přednosti a hlavně začne scénárista poodkrývat tajemství točící se okolo její postavy, se v mých očích dostavilo výrazné zlepšení. Dočkáme se několika bizarních metamorfóz (mutací), které jsou každopádně příjemným zpestřením, především však velmi slušně zpracovány. Právě díky nim si na své konečně přijde i milovník hororového žánru. 50%

Nový komentář