Slither (2006)


Český název: Slimák
Režie: James Gunn
Rok výroby: 2006
Délka: 95 min
Země: USA / Kanada

Hrají:
Nathan Fillion … (Bill Pardy)
Elizabeth Banks … (Starla Grant)
Gregg Henry … (Jack MacReady)
Michael Rooker … (Grant Grant)
Tania Saulnier … (Kylie Strutemyer)
Don Thompson … (Wally)
Brenda James … (Brenda Gutierrez)
…a další

 

Než jsem zhlédl tento snímek, přistupoval jsem k němu značně s nechutí, protože při představě, že mi něco vleze ústy do těla a usídlí se to ve mně, mi byla velmi nepříjemná. No zvládnul jsem to. Takže co si říci k filmu? Zápletka je jednoduchoučká a tak se na počátku dočkáme příletu komety odněkud z vesmíru, která přinese zárodek slimáka, který neváhá a svoji první oběť k šíření zkázy si najde. A nebo je to naopak? Promiňte, něco se mi vrtá v hlavě.

Více k ději prozrazovat netřeba, i když za zmínku by stálo, že tento film má docela blízko k zombie horrorům. Znalcům žánru by teď mohlo být jasněji a nováčci se nechají rádi překvapit.

Pojďme se ale podívat na to co film dělá filmem. Herci nejsou nikterak přesvědčiví a tak plejádu hereckých výkonů jistě ani při sledování takového snímku neočekáváte, že ano? Hudba nevýrazná, ale ke kvalitě filmu dostačující. Ve filmu vládnou nechutné věci občas trefně doplněné humorem, ovšem jestli je to vyvážení dostatečné, nechám na každém z vás.

 

Hodnocení6
Stačí tedy Slimák pobavit? Dost možná, ale zkuste se nejdřive přesvědčit, zda nemáte slabý žaludek.
60%

Sdílejte článek

11 komentářů

Přidejte svůj komentář
  1. Solo 27 června 2014 v 11:14

    Tento film mám doma už hodně dlouho, ale pořád jsem jej odkládal (vlastně ani nevím proč). Jelikož jsem si o něm moc informací dopředu nepřečetl, očekával jsem další „slimáčí attack“. Proto jsem nestačil zírat, jak jsem se šeredně pletl. Slither je svým způsobem dobrý scifi horror říznutý černou komedií, ale našel jsem tu i několik rušivých elementů, které mi na něm trochu vadili. Začátek se nese v trošku nudnějším tempu a popravdě mi tu moc postav sympatických nebylo (starosta byl samozřejmě nejlepší), ale postupem času a především s příchodem „nechutných“ efektů se to začalo zlepšovat. Atmosféra gradovala, mord scény se nesly v humorném duchu a „invaze malých slizkých tvorů“ konečně nastartovala i napětí.
    Asi nejvíc mě uchvátilo ono „buranské“ podání v jakém se nám presentovala valná většina děje i samotné hlášky „Chtěli mi vlézt do huby…“ – Gregg Henry exceloval na plné čáře a doslova jsem si jeho postavu zamiloval. Jen jsem po celou dobu očekával, že to pořádně rozjede i Elizabeth Banks, leč marně. Ta se po úvodu stáhla lehce do pozadí, což byla škoda. Tvůrcům však přičítám k dobru onen pokus o vysvětlení (proč se tohle všechno vlastně začalo dít) – flashback byl dobrý a ona spižírna ve sklepě mi taky tak trochu zahoupala žaludkem.

Nový komentář