Sinister (2011)


Režie: Steve Sessions
Rok výroby: 2011
Délka: 87 min
Země: USA

Hrají:
Donna Hamblin … (Emily)
Donny Versiga … (Sam)
Lucien Eisenach … (Gerard Prewitt)
…a další

 

Do malého městečka přichází tajemný muž v černém a rozhodně nemá nejčistší úmysly. O čemž se brzy přesvědčí hned několik obyvatel. Za pomoci voodoo rituálů hodlá utišit svůj hněv a první oběti na sebe nenechají dlouho čekat. Jednou z těch, jenž mu zkříží cestu, je i Emily. Od chvíle kdy ji začnou pronásledovat děsivé noční můry, poprosí o pomoc svého bratra Sama, který postupně začne pronikat do tajů černé magie. Dokáže zachránit svou sestru dřív, než bude pozdě?

Již samotný název tohoto filmu je hodně zavádějící, ale nenechte se mýlit, se stejnojmenným kouskem v němž hraje hlavní roli Ethan Hawke, to nemá vůbec nic společného. Dokonce jej nemá na svědomí ani společnost Asylum, jak by se na první pohled mohlo zdát. Nepříliš známý a úspěšný režisér Steve Sessions byl prostě jen rychlejší než Scott Derrickson. Když jsem viděl prvních pár minut, byl jsem docela překvapený, protože to zas až tak špatně nevypadalo. Velice nízké hodnocení na internetu sice bylo velkým varováním, ale na to většinou neberu zřetel.

To jsem ovšem ještě netušil, co mě čeká. První rituál však nevypadl vůbec špatně (zvláště pánové si dozajista užijí scénu ve vaně, protože Isabelle Stephen se rozhodně nestyděla), ale potom se z toho stal už docela nudný stereotyp. Neustále dokola se opakující postup při voodoo rituálu a záběry na Gerarda zašívajícího jednu panenku za druhou za doprovodu zaříkávání začne po čase nudit. Navíc i samotný styl natáčení byl hodně amatérský. Nečekejte žádné úchvatné efekty a už vůbec ne nervy drásající atmosféru.

Ochotnické představení – to je zřejmě to správné přirovnání. Přitom stačilo přidat více napětí a dala se z toho vymáčknout alespoň průměrná úroveň. Jenomže to bychom chtěli po režisérovi už moc. On se spokojil s minimem hororové atmosféry, což už ovšem neplatí pro samotné diváky. Závěrečná scéna s oživlým masovým vrahem v podobě zombie už to zachránit nedokázala. Přemíra nudných a naprosto zbytečných pasáží tu totiž měla značnou převahu.

Hodnocení1
Sinister tak rozhodně žádnou díru do světa neudělá. No a pokud ho necháte mihnout bez povšimnutí, tak určitě neprohloupíte a o nic závratného nepřijdete. K odpadu to mělo opravdu velmi blízko, ale přece jenom jsem tu narazil na dvě – tři věci (scény), které si nějaké to procento zaslouží.
10%

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář