Shark Exorcist (2015)


Režie: Donald Farmer
Rok výroby: 2015
Délka: 71 min
Země: USA

Hrají:
Angela Kerecz … (Ali)
Channing Dodson … (Emily)
Madison Carney … (Lauren)
Bobby Kerecz … (otec Michael)
Christy Moritz … (sestra Blair)
… a další

 

Řádová sestra Blair se rozhodne sloužit ďáblovi a za pomoci krvavého rituálu přivolá démona, který na sebe vezme podobu žraloka. Tou dobou se rozhodne trojice kamarádek, že se pojedou slunit k vodě, jenže záhy je jedna z nich napadena a kousnuta žralokem. Od té chvíle se začne Ali chovat podivně. Jakoby se jí zmocnila temná síla, která si žádá další oběti. Na scéně se objevuje kněz Michael, který hodlá démonické síly zastavit a provést exorcismus. Ale je to vůbec v jeho moci? Nejprve totiž musí Ali najít a počet obětí roste raketovou rychlostí…

Prvotní tvůrčí myšlenka nevypadala vůbec špatně, tedy alespoň pro milovníky podobně bizarních námětů, jako jsem já. Bohužel se stalo přesně to, co jsem očekával. Představivost se nesetkala s realizací a vznikl z toho jen další brak, který nestojí za větší pozornost. Skloubení žraločí tematiky s exorcismem přitom nabízelo tolik možností, jak z toho vytěžit zajímavou podívanou, jenomže se tak nestalo. Mohl za to samozřejmě i mrzký rozpočet cca 300 000 dolarů, ale především totální neschopnost režiséra a scenáristy v jedné osobě.

Žraloka si tu užijeme opravdu jen velmi málo, většina jeho útoků se odehraje buď mimo záběr kamery, nebo je oběť pouze stažena pod vodu a pak se objeví červený gejzír na hladině. Posedlá Ali posléze vždy naláká svou oběť do vody, zmizí pod hladinou a „zřejmě“ se sama promění v predátora. Později to alespoň u některých scén vyšperkovali tím, že se jí změnil obličej a objevily se žraločí zuby. Žádná sláva však nenastala ani při samotném vymítání. To byla vážně ubohost. On ten kněz tam byl ve finále naprosto zbytečný.

Většina dialogů byla stupidních, stejně jako chování drtivé většiny postav. Ať už hlavních, nebo vedlejších. Sem tam někdo zvracel, sem tam se válel v agonii po zemi. Prostě nuda. Žádná pořádná akce se nekonala (snad kromě dvou scén). Jediné, co upoutalo mou pozornost, byla celkem pohledné děvčata v bikinách, ale to je tak vše. A to je na hororový film dost málo. Pokud se na to někdo i přesto dodívá až do konce, tak počkejte na konec prvních závěrečných titulek. Je tam ještě bonusová scéna!

Hodnocení2
Shark Exorcist je po všech stránkách ubohý film. Naprosto nevyužitý potenciál a asi dvě-tři zajímavější scény jsou v mých očích naprostá ztráta času. Za plakát a pěkné holky nějaký ten bodík dám, ale to je tak vše. Rozhodně nedoporučuju!
20%

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář