Seed 2 (2014)


Režie: Marcel Walz
Rok výroby: 2014
Délka: 78 min
Země: Německo / USA
Alternativní názvy: Blood Valley: Seed’s Revenge, Seed 2: The New Breed

Hrají:
Annika Strauss … (Claire)
Natalie Scheetz … (Christine)
Christa Campbell … (Olivia)
Sarah Hayden … (Barbara)
Nick Principe … (Max Seed)
Caroline Williams … (matka – Emily)
… a další

 

Christine a její tři kamarádky oslavily rozlučku se svobodou v Las Vegas. Po bujaré párty se rozhodnou při zpáteční cestě do Chicaga jet karavanem přes poušť. Zde však narazí na sériového vraha Maxe Seeda a jeho stejně vyšinutou rodinku, která kromě citátů z bible nejvíce ze všeho miluje mučení a vraždění nebohých obětí. Pro děvčata tak začíná zoufalý boj o holé přežití plný bolesti a utrpení…

Ač nepovažuji první Seed za nikterak úchvatný film, ale spíše za průměrnou podívanou, musím uznat, že jde o jeden z těch lepších filmů nechvalně známého režiséra Uwe Bolla. Ten se v tomto řekněme volném pokračování ujal role producenta a tak trochu fušoval i do samotného scénáře, ale jinak nechal volnou ruku svému nástupci. Marcel Walz se však viditelně inspiroval, kde se dalo, ukradl kde co a divákům nabídl dost amatérsky provedenou a naservírovanou, těžce stravitelnou podívanou.

Místy ponurá atmosféra prvního dílu byla pryč, my tu máme sice čtyři děvčata v sexy hadříkách, ale hlavní záporák se tentokrát zrovna moc nevytáhl. Pár mordů by se tu našlo, ale gore mělo podprůměrnou úroveň, spousta pánbíčkářských keců a jen dvě tři scény, které snesly přísnější měřítko (znásilnění zbraní, ukřižování v poušti). Seed tentokrát nechal dost prostoru své rodince, a to byl největší kámen úrazu. V jedničce mělo ono ponuré sklepení, masakr policistů i mordy ve věznici něco do sebe, tady bylo všechno minimálně o jeden level horší a nezáživnější. A co si budeme nalhávat, herecké výkony všech zúčastněných byly taky dost chabé.

Provázanost obou dílů tu sice nepatrná byla, mimo jiné odhalení identity Seedovy manželky, ale jinak se tu skákalo z přítomnosti do budoucnosti, pak hned do minulosti, některé věci jsou nám vyzrazeny hned v úvodu, no prostě se mi to moc nelíbilo. Jako celek to moc nefungovalo, žádná pořádná originální myšlenka se tu taky nenašla, spousta nápadů byla ukradnuta odjinud a některé věci nedávaly ani moc smysl.

Hodnocení3
Sice to netrvalo moc dlouho, ale i tak šlo o podprůměrný film, který si znovu už nikdy nepustím. Jelikož jsem jedničce dal průměrné ohodnocení, tady půjdu rozhodně o dost dolů.
30%

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář