Quete du donut, La (2008)


Režie: Eric Piccoli
Rok výroby: 2008
Délka: 11 min
Země: Kanada

Hrají:
André Nadeau … (Denis)
Michel Valliéres … (Gilles)
Jonathan Dubsky … (Producer)

 

V malém natáčecím studiu právě skončilo natáčení a štáb si dává pauzu na jídlo. Na place zůstanou jen dva hlídači, kteří zkouší zabít nudu luštěním křížovek a hraním karet. Oba však mají velký hlad a tak si vypráví co by tak nejraději snědli. Najednou oba zaregistrují na druhé straně studia osamocenou koblihu, která si jen tak leží na stole. V tu chvíli jde přátelství stranou a půjde jen o to, kdo se k ní dostane za každou cenu jako první.

Tento krátkometrážní kanadský snímek se v roce 2008 představil na Edmontonském International Film Festivalu 2008. Spíše než hororový šot však připomíná vtipnou reklamu na koblihu. Tvůrci tohoto snímku se snažili diváky pobavit především vtipnými kecy a momentkami z jednotlivých soubojů obou aktéru. Rozhodně zde neuvidíte žádný krvavý masakr, nebo létající končetiny.

Hlídači se spolu utkají celkem třikrát. První souboj zdánlivě připomíná westernovou přestřelku s komickým nádechem, která se poté změní v grotesku. Podruhé se potom utkají v ringu a uvidíme trochu bojového umění za které by se nemusel stydět žádný zelenáč. Teprve třetím vstupem se konečně dostavilo něco co se dá přirovnat k hororu. Tím je ovšem myšleno pouze to, že se ocitneme půl minuty na hřbitově, kde na nás vybafne Frankensteinovo monstrum, které si evidentně vypůjčili z některé filmové adaptace. Poznáme to díky zcela odlišné kameře a zastaralému střihu.

 

 

Hodnocení3
Jako hororový snímek mi to celé divadlo moc nepřišlo. Podle mě šlo jen o laciný trik jak si udělat reklamu na koblihy. Přestože se mi výkony obou aktérů docela líbily musím podotknout, že na reklamách můžou oba vytřískat pěkné peníze, ale ať raději nelozí do žádného filmu. Přestože jsem se párkrát pousmál musím říct, že jako celek je to pěkná nuda.
30%

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář