Promenons-nous dans les bois (2000)


Český název: Hluboko v lesích
Režie: Lionel Delplanque
Rok výroby: 2000
Délka: 90 min
Země: Francie
Alternativní název: Deep in the Woods

Hrají:
François Berléand … ( Axel de Fersen)
Thibault Truffert … ( Nicolas)
Clotilde Courau … ( Sophie)
Clément Sibony … ( Matthieu)
Vincent Lecoeur … ( Wilfried)
Alexia Stresi … ( Jeanne)
Maud Buquet … ( Mathilde)
Denis Lavant … ( Stéphane)
…a další

 

Partička mladých amatérských herců dostane nabídku, aby zahráli menší představení na tajemném zámku barona Axela de Fersena. Práce se jim zamlouvá a tak po nudné cestě dojedou k nádhernému zámku uprostřed lesů. Seznámí se zde s jeho obyvateli, Baronem Fersenem, který je upoután na invalidní vozík, jeho divným vnukem Nicolasem a ještě divnějším sluhou (myslivcem) Stéphanem. Kromě zvláštního chování barona a totálního nezájmu jeho vnuka se dozví i o záhadném vrahovi, který zabíjí mladé dívky v okolních lesích. Začne tedy jejich představení o Červené Karkulce, které se nesetká s velkými ovacemi. Následuje noc na kterou jen tak nezapomenou. Vrah v kostýmu vlka rozehraje své vlastní představení a herci se stanou samozřejmě hlavními aktéry jeho zvrácené hry.

Francouzský režisér nám představil jeho vizi pohádky o Červené Karkulce, která je jeho zatím jediným známějším počinem ve filmových vodách. Jenže jak už to tak bývá, nedopadlo to moc dobře. Začátek byl sice slibný a úvodní scéna, kdy matka svému synovi čte právě pohádku o Červené Karkulce a poté je zavražděna, slibovala zajímavou podívanou. Dokonce ještě první vražda na zámku mě celkem potěšila, jenže potom přišla hluchá a nudná půlhodina, která byla okořeněná pouze lesbickou scénou dvou hereček. Konec filmu sice nabyl trochu spád, ale filmaři nám neukázali nic nového a laciné triky srazily už tak slabou kvalitu až na samé dno.

Samotné prostředí filmu, jako je zámek a přilehlé lesy, byl určitě dobrým nápadem a vlastně je asi to jediné co se mi kromě hudby na filmu líbilo. Proč? Protože jak scénář tak výkony herců byli mizerné.

Scénář – to, že se režisér nedržel literární předlohy o Červené Karkulce a vložil tam své vlastní prvky, by ještě tak nevadilo. Jde spíš o jeho trapné provedení samotných herců, na které jsem jen vyjeveně hleděl (stejně jako ten malý kluk ve filmu) a už tahle scéna mě znechutila a zbytek filmu to jen podtrhl.

Výkony herců byly opravdu otřesné a já určitě bych na jejich představení nešel, ani kdyby bylo zadarmo. Jediné co se mi líbilo, byl psychopatický výraz sluhy Stéphana a opožděný vnuk Nicolas, jehož výraz a chování jsem velmi rychle pochopil. Když žijete s bláznivým dědou a úchylným sluhou není divu, že si zabodne vidličku do ruky a jeho jedinou hračkou jsou sirky.

Někteří z herců se dokázali kupodivu i prosadit do známých filmů či muzikálů. Clotilde Courau si zahrála v Edith Piaf, Posedlost. Neznámějším je asi herec Denis Lavant (sluha), který si zahrál menší roli v Bídnících a jeho životními filmy jsou Tuvalu a Šachová partie.

Hodnocení2
Když jsem přistál na letišti a zašel do trafiky, neměl jsem si tohoto filmu radši všímat. Bohužel se, ale stalo a tak jsem si koupil a doma hned pustil. Neříkám, že je to úplný odpad, ale tento neoriginální film s tupými dialogy a špatnými herci velmi balancuje na jeho okraji. Kdyby se zde neobjevila slušná hudba dal bych zřejmě 10%. Takhle se to přehouplo na konečných 20%, a to hlavně za prostředí a chudáka Nicolase.
20%

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

  1. Eraserhead 6 října 2009 v 20:58

     Tenhle film sice nemá vůbec žádnou logiku, zajímavé postavy, obstojné herecké výkony, něco originálního, ale odehrává se na docela zajímavém místě. Je to totální kravina, ale místy je to docela zajímavě natočené, maska vraha je docela děsivá a má to zajímavou hudbu. Určitě bych ten film nikomu nedoporučil, ale obsahuje něco, co mě donutilo se na ten film podívat už potřetí. 

Nový komentář