Platoon of the Dead (2009)


Režie: John Bowker
Rok výroby: 2009
Délka: 82 min
Země: USA

Hrají:
Tyler David … (vojín Dillon)
Tom Stedham … (seržant Butler)
Chris Keown … (poručík Roberts)
Ariauna Albright … (Heather)
Michelle Mahoney … (Stacy)
Amanda Bounds … (Jill)
… a další

 

Během mise se skupina vojáků dostane do svízelné situace. Jen trojici mužů se podaří přežít, ale les okolo nich je plný zombie a infikovaných ozbrojenců. Záchranu hledají ve zdánlivě opuštěném domě, kde se však setkávají s trojicí vystrašených žen. Společnými silami musí bojovat o holé přežití i mezi sebou navzájem a to ještě netuší, že toto místo skrývá i nejedno děsivé tajemství…

Za dobu co se věnuju (nejen) hororům, jsem už viděl ledasco a fantasmagorie všemožných tvůrců nemá hranic, ale pořád se najdou tací, kteří mě dokáží nemile překvapit. A toto je jeden z těch případů. Film natočený za zhruba 20 000 dolarů nám nabídne velmi mrzkou podívanou a o nějaké kvalitě si můžeme nechat jen zdát. Režisér Bowker zřejmě pozval své známé a sousedy a za pivo a párek natočili tuhle nehoráznou zombie srajdu.

Veškeré peníze investoval do trapných laserových efektů, plastových pistolek, plynových masek a maskáčů. Jen škoda, že více pozornosti nevěnoval samotnému příběhu a kočírování té bandy amatérů – co jsou označení jako herci. Jejich výkony byly naprosto tragické, ostatně stejně jako celý film. Jediné, co snese přísnější měřítko, je samotný plakát. A to bylo sakra málo.

Hodnocení1
Místy děj nedával vůbec smysl, postavy se chovaly naprosto retardovaně, proběhne tu několik rádoby zvratů a já hned několikrát děkoval tomu, kdo vymyslel rychlé přetáčení. Protože na to, že tento film netrvá zas až tak dlouho, vydržet až do samotného konce – jo, to bylo doslova utrpení.
10%

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář