Nudo e selvaggio (1985)


Český název: Cannibal Ferox 2
Režie: Michele Massimo Tarantini
Rok výroby: 1985
Délka: 88 minut
Země: Itálie / Brazílie
Alternativní názvy: Amazonas, Massacre In Dinosaur Valley

Hrají:
Michael Sopkiw … (Kevin Hall)
Suzane Carvalho … (Eva Ibañez)
Milton Morris … (Capt. John Heinz)
Marta Anderson … (Betty Heinz)
Jofre Soares … (José)
Gloria Cristal … (Monica)
Susan Hahn … (Belinda)
Maria Reis … (Myara)
…a další

 

Massacre In Dinosaur Valley se snaží navázat na slavnou éru italských kanibalských filmů. Ale v tomto případě se to režisérovi Tarantinimu vůbec nepovedlo. Snímek se po celých 88 minut tváří jako obyčejný dobrodružný film, navíc s původním snímkem Cannibal Ferox Umberta Lenziho nemá vůbec nic společného. Kanibalové se objeví až téměř v závěru a když se dočkáte první (a současně poslední) kanibalské gore scény, budete hluboce zklamáni.

V úvodu filmu vás čeká seznámení s titulními hrdiny – sympaťák Kevin, půvabné modelky a jejich fotograf, profesor Ibañez s půvabnou dcerou a válečný veterán Joe s manželkou. Tahle skupinka později nastoupí do malého letadla, které kdesi v pralese havaruje. Přeživší skupinka se tak ocitá uprostřed neznámé pustiny a musí najít cestu k záchraně dřív, než si je najdou místní domorodci…

Jestli až doteď byl fim nudný, tak nuda pokračuje i pralese. Joe se začíná hádat s Kevinem, fotografa Josého pokoušou piraně (umře však jinak). Jediné, co upoutá vaši pozornost bude to, že holkám se začínají trhat šaty a když společně dorazí k potoku, tak aby uhasily žízeň, padnou celým tělem do vody, a to pak připomíná soutěž mokré tričko.
No, ale to už by tak nějak bylo na čase, aby se ukázali kanibalové. Ti se skutečně po chvíli objeví a následuje krátká honička a již zmiňovaná gore scéna. Obě holky jsou uneseny do vesnice, svléknuty a připraveny na obětování nějakému kanibalskému bohu. Jedinný Kevin zůstane na svobodě a bude mít plné ruce práce, aby obě dívky zachránil… V závěru filmu ještě následuje zápletka s pašeráky drahokamů, takže Kevin si hned tak neodpočine.

Hodnocení4
Celkové hodnocení filmu zachrání jen slečny v rolích modelek a dcera profesora. Na ty se opravdu dá dívat. Nebo pokud patříte k divákům, kteří nad filmem příliš nepřemýšlí a rádi se baví, můžete si rovněž přijít na své. Fanoušci kanibalského žánru ale ať tento snímek raději vůbec nepouští.
40%

Sdílejte článek

  1. Solo 20 ledna 2018 v 09:51

    Nudo e selvaggio nabídne divákům především nahé děvčata, dobrodružný leč dost uhozený příběh a několik docela vtipných scén a soubojů. Z pohledu pánského publika musím říct, že co se nahoty týče, tak po této stránce jsem byl docela spokojený. Holky tu byly pěkné, rozhodně měly divákovi co ukázat, ale já přece jenom očekával trochu odlišnější podívanou. Téměř nulové gore, žádný pořádný zvířecí útok ani zabíjení živých zvířat – tohle prostě ke kanibalským filmům patří. Jenže tento kousek prostě není zástupce klasického kanibalského subžánru. Přesto všechno bylo až udivující, že jsem se u toho ani moc nenudil. Postavy tu byly správně praštěné, akční scény úsměvné, pěstní souboje skutečně připomínali styl Hilla a Spencera a hlavně to jako celek bylo tak naivní, až mi bylo líto to přiřadit do odpadu. Zvláště když se u toho člověk od srdce zasmál. Zřejmě i to je jeden z důvodů, proč si Nudo e selvaggio získalo mé sympatie a pak samozřejmě samotná Suzane Carvalho. Jen škoda, že se místo těm pašerákům se nevěnovali tvůrci více kanibalům. Větší porce gore by tomu jen prospěla. Smůla, že tento film je prostě vším jiným, jen ne plnohodnotným kanibalským kouskem. 50%

Nový komentář