Morlocks (2011)


Český název: Krvelačná monstra
Režie: Matt Codd
Rok výroby: 2011
Délka: 83 min
Země: USA

Hrají:
David Hewlett … (Radnor)
Daniel Caltagirone … (Hoyle)
Christina Cole … (Angela)
Robert Picardo … (Wichita)
Marem Hassler … (Vera Cortez)
… a další

 

Tempus Flats povolá na základu svého bývalého nejlepšího vědce Randora, který se momentálně věnuje psaní science fiction knih. Ten se tak dozvídá, že stroj času, který před časem vymyslel (leč nefungoval), nyní funguje a ba co víc, dá se s ním cestovat do daleké budoucnosti. Bohužel při poslední misi byl ztracen přístroj, který dokáže uzamknout časovou bránu a stal se kořistí nebezpečných humanoidů. Randor má za úkol pod ochranou vojenského týmu přístroj najít, opravit a urychleně se vrátit zpět na základnu. Jenže to se lehce poví, ale hůř dělá. Země je totiž v budoucnosti doslova zamořená Morlocky, kteří mají rádi čerstvé maso.

Syfy opět nezklamalo a připravilo pro nás další porci céčkové podívané. Jde o takovou parodii na Hvězdnou bránu, Vetřelce, atd. Bohužel kvalita digitálních monster je opět hrozná, nicméně se to dá přežít. Úplný průser to zas nebyl, jenže to by tvůrci nesměli být totální kripli – lépe řečeno borci od efektů, kteří mají rádi počítačové hry a tak si vypůjčili digitální vrtulníky, tanky, přehradu, no prostě “fšecko”. Hodně mi vadil fakt, že cestování časem do budoucnosti, “nové a zatím neokoukané” monstra (Morlocks) – to všechno pobízelo k natočení alespoň průměrného béčka. Herci zas tak špatní nebyli, jen si to chtělo pohrát o hodně víc s dialogy. Bohužel asi nejvíc jsem tu postrádal jakýkoliv náznak ponuré atmosféry, napětí.

Ať byla snaha vytvořit potřebnou sílu akčního rádiusu, prostě se jim to ne a ne podařit. V roce 2011 už divákům prostě nestačí to, co ještě zhruba v roce 2004. Syfy si však jede pořád to svoje a natáčí čím dál větší sračky. Přitom tady stačilo z tématu vyždímat víc, vždyť potenciál tu byl (i lehký závan originality). To by ovšem u kormidla nesměl stát packal Codd – co film to opravdová “perla”. Určitě to chtělo alespoň víc útoků oněch ptako – monster. Úsměvné mi přišlo ono ztracené komando, které tam žije už takovou dobu, skrývá se a pak zapomenou zavřít poklop…To samé platí i u zápletky s velitelem základny a jeho osobními cíli. Zbytečná překombinovanost a nelogické scény – i to zapříčinilo pád do odpadních vod.

Korunu všemu nasadil závěrečný boj o základnu. Pobíhající komparz snad ani nevěděl, kam má utíkat, všichni do sebe naráželi, krev sice stříkala, ale útok monster nebyl pořádně vidět ani jednou a ve finále se mrkneme na digi – vrtulník a tank v celé parádě. Když už se blížil konečně závěr, ani netušíte, jak jsem byl šťastný, že to končí.

Hodnocení2
Abychom však nebyli ochuzeni o spásnou myšlenku scénáristy, nechal si přece jenom otevřené vrátka a já si začal říkat: "Proboha jen ne další díl!!!"
20%

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář