Maneater (2022)


Režie: Justin Lee
Rok výroby: 2022
Délka: 89 min
Země: USA

Hrají:
Nicky Whelan … (Jessie)
Porscha Coleman … (Sunny)
Trace Adkins … (Harlan)
Branscombe Richmond … (šerif Kua)
Jeff Fahey … (Harlan)
Shane West … (Will)
… a další

 

Jessie se jen těžce vzpamatovává ze zrušeného zasnoubení a tak se nechá ukecat partou kamarádek a kamarádů, kteří jí hodlají zvednout náladu na exotické dovolené. Zábava sice poněkud vázne, ale když jim nabídne kapitán Wally projížďku k malému ostrůvku, který je dle jeho slov rájem na zemi, samozřejmě nemůžou odmítnout. Nikdo z nich však netuší, že v těchto vodách začal nedávno úřadovat obrovský lidožravý žralok. A bohužel partička přátel neunikne jeho pozornosti…

Herecké obsazení nevypadalo úplně nejhůře (pár známějších tváří) a dokonce jsem si všiml, že za tímto filmem nestojí ani Syfy ani Asylum, takže jsem tomu hodlal dát šanci, protože jsem měl po dlouhé době zase chuť si pustit nějaký alespoň průměrný žraločí kousek. Bohužel jsem dostal jen další céčkovou škváru, kterých existuje již celá řada. Scénář samotný je jednou z největších slabin celého filmu. Nejen že nám nabídne celou řadu nereálných situací (na to už jsme u podobných braků ale zvyklí), ale po většinu času jsem se i dost nudil.

Jeho tvůrce Justin Lee se to divákům snažil vynahradit překrásnou lokací, kde se natáčelo, a rovněž i celkem slušnou porcí obětí (dokonce se dočkáme i několika jakžtakž povedených gore scén), jenomže i zde si vzala logika dovolenou, opět tu máme žraloka, který útočí ve vodě po kolena, dost často mění velikost, většina postav se chová jako naprostí dementi a nějak zvlášť mi nezvedla náladu ani děvčata v bikinách. Musím ale uznat, že žralok měl asi zvrácený smysl pro humor nebo si prostě jen rád hrál se svými obětmi a některým dával hned několik šancí na únik (nebo je postupně roztrhal na cucky), jindy jim jen uhryzl nějakou tu končetinu a nechal je tak.

Hodnocení2
Celková atmosféra filmu byla taky dost chabá. Časy prvních Čelistí jsou už dávno pryč. Dnešní tvůrci se jen snaží přijít s co nejabsurdnější zápletkou nebo s tuctovou nudou, ve které vám nenabídnou nic navíc a vy jen znuděně pokukujete po časomíře. Úplný odpad to není, ale žádný žraločí zázrak taky ne. Podprůměrná záležitost, kterou nezachrání ani přítomnost Nicky Whelan a Branscombeho Richmonda.
20%

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář