Lake placid 2 (2007)


Český název: Jezero
Režie: David Flores
Rok výroby: 2007
Délka: 84 min
Země: USA

Hrají:
John Schneider … (Sheriff Riley)
Sarah Lafleur … (Emily)
Sam McMurray … (Struthers)
Chad Collins … (Scott Riley)
Alicia Ziegler … (Kerri)
Joe Holt … (Ahmad)
Ian Reed Kesler … (Thad)
…a další

 

První, čeho jsem si na tomto filmu všiml je, že v něm nehraje nikdo z prvního dílu (O. Pllat, B. Fonda, B. Pullman). A také hrozných efektů. Nakonec to ale není taková katastrofa, jak to zpočátku vypadá.

Děj
Ocitáme se u jednoho člunu s dvěma chlápky. V takové poklidné krajině, kde se nic neděje. Jednoho z nich něco stáhne pod vodu. Druhý vytáhne jen ruku (vypadá to jako v prvním dílu). Případu se ujímá místní šerif a paleontoložka. Nejprve jdou za postarší paní Sadie, která tu bydlí od doby, co zmizela její sestra (nejspíš taky ta paní z prvního dílu). Ta jim ale řekne, že o ničem neví. Mezitím k jezeru přijdou dvě krásné holky a jeden frajer. Chtějí se vykoupat.

Poté se seznámíme s šerifovým synem Scottem, který potká v lese pěknou holku Kerri se svým psem a kamarády. Ti se rozhodnou jít se taky koupat k jezeru. Mezitím umírá fotograf díky paní Sadie, která ho naláká k molu. Po jeho smrti šerif zjistí, že zde zabíjí obrovský krokodýl. Převrátí mu loď, on se však s panteoložkou dostane v pořádku na souš.

Vzápětí přiletí takový namachrovaný pseudolovec Struthers se svým pomocníkem Ahmedem. Kousek od jezera postaví past, která bohužel selže. K tomu se jde Scott porozhlédnout po lese a najde vajíčka. Přivolá své nové kamarády a jeden z nich vajíčko rozbije. Krokodýl si to nenechá líbit. Musí před ním utéct do lesa. Šerif s hrůzou zjistí, že není jen jeden krokodýl, ale rovnou tři. A taky neví, že jeho syn je v lese a snaží si zachránit život. Kolik jich přežije? Zachrání šerif svého syna?

Hodnocení
K ději to určitě stačí. Protože je to už klišé, lovci chtějí zabít krokodýli a chtějí zachránit ostatní. Krokodýli se mezitím nažerou. A tak to jde pořád dokola.

Ve filmu jsou naprosto hnusné efekty. Teda mluvím jen o tom, když je krokodýl ve vodě. Na souši to celkem ujde (na poměry Sci-fi Pictures). Ale v té vodě je to opravdu hrůza. Krokodýl je průhledný a špatně se pohybuje. A když někoho žere a koukáte se pozorně, můžete vidět, jak třeba člověk kopne a jeho noha projde skrz krokodýlovu tlamu. Anebo když zalézá do vody. To prostě vleze předními tlapami do vody a pak to vypadá, jako kdyby zmizel. Dělalo to studio Sci-fi pictures, takže se není asi čemu divit.

Scénář by vymyslelo i malé děcko. Je úplně primitivní. A to mluvím samozřejmě o dialozích které jsou naivní a přiblblé. A herecké výkony jsou prostě na nic. Naštěstí film netrpí žádnými nudnějšími pasážemi, stále se tam něco děje. Se skvělou jedničkou se to ale bohužel nedá srovnávat. Přesto jsem se dodíval do konce bez újmy na zdraví, jak je tomu u Sci-fi pictures zvykem.

 

Hodnocení4
Zábavný film na zabití dne. Jestli Vám nevadí špatné efekty a blbé výkony protagonistů, film si docela užijete.
40%

Sdílejte článek

 1. Profilový obrázek
  Solo 17 ledna 2011 v 10:58

  Dvojka je v porovnání se svým předchůdcem o dost slabší. Především pak
  co se po vizuální stránce týká. Krokodýli vypadají moc uměle a jejich
  útoky vypadají opravdu směšně. Po dějové stránce se tu dá najít několik
  dobře promyšlených věcí, ale těch je opravdu jako šafránu. Herecké
  výkony jsou místy tragické, ale hraje tu několik pěkných holek, takže je
  na co se dívat.

 2. Profilový obrázek
  Eraserhead 13 února 2010 v 20:54

   Film je v podstatě strašná blbost, ale občas se povede, že některá blbost je natočena tak nějak zvláštním způsobem, že mi vůbec nevadí na to koukat, nijak mě to nenudí, neprudí a napadne mě, že bych to časem i sjel znovu. To je případ Jezera 2. Dějově, zápletkou, herecky, konverzačně, postavově, logickou (ne)posloupností, trikově, prostě celkově, kravina. Ale zábavná kravina. Ač provedením otřesní, digitální krokodýli mě docela bavili, stejně tak i šerif, nezvykle podaná postava.

Nový komentář