Infested (1993)


Český název: Klíšťata
Režie: Tony Randel
Rok výroby: 1993
Délka: 85 min
Země: USA

Hrají:
Rosalind Allen … (Holly Lambert)
Ami Dolenz … (Dee Dee Davenport)
Seth Green … (Tyler Burns)
Virginya Keehne … (Melissa Danson)
Ray Oriel … (Rome Hernandez)
…a další

 

Marihuana je svinstvo, nejenže se po ní blbne, ale mohou po ní zmutovat i zvířata. Třeba jako tady, kde klíšťata zmutují do nebezpečné formy.

Děj
Na začátku se setkáme s Tylerem Burnsem (Seth Green), který kvůli nějakým problémům odjíždí s výrostky a problematickými dětmi do lesa. Když se zastaví u pumpy, potká je jeden zbohatlík se svým hnusným pomocníkem Jerrym. S nimi budou problémy. Poté se přesouváme k chlápkovi Jarvisovi, který pěstuje marihuanu a tam ho napadne (nebo spíše nakazí) klíště. Nato se zase vracíme mezi děcka, která se ubytují a prohlubují vztahy. Tyler si vyjde s jednou hezkou holkou a tam se ji na záda “přilepí” klíště. Tyler to řekne hlídačům. Ti mu nevěří. V noci ale záhadnou okolností zemře pes jednoho kluka. Ten uteče do lesů a tam se do něj dostane klíště. Od té doby se začínají dít divné věci. Děcka potkávají velká klíšťata, mrtvého šerifa, nakaženého chlápka…. Největší teror začíná, kdy zbohatlík a Jerry zapálí les.

Hodnocení
Jak jste si jistě všimli, nejedná se o žádný světoborný scénář. Možná se zdá, že jsem popsal moc z děje, ale vězte, že jsem toho ve skutečnosti moc neprozradil. Ono se tam děje ještě mnohem víc. Kostra scénáře je tato.

Film je tak hloupý, až je svým způsobem zábavný. Občas mě ta blbost tak dostala, že bych filmu dal i 100% (ironicky). A to je vlastně zároveň asi největším mínusem filmu. Za tolik nelogičností a chyb by se mohli tvůrci stydět. Nebudu dávat příklad, jelikož to nejde ani popsat.

Klíšťata vypadají celkově velmi pěkně a nechutně, ale co mě také velmi zklamalo, bylo velké klíště na konci filmu. To bylo jaksi nezajímavé a dostalo podle mne málo „hereckého“ prostoru.

Další zajímavou stránkou filmu je hudba, která je správně temná a příjemná. Mezi herci se tu neobjevily vyloženě neznámé tváře, máme tu například Clinta Howarda (který hrál ve filmech ať áčkových nebo béčkových), Setha Greena, kterého známe například z filmu Austin Powers. A to je ze známějších všechno. Celkem mne překvapily krvavé scény. Nejsou to sice vyloženě gore výjevy, ale nějaká ta krev tu je. No ono se není čemu divit, když film produkoval Brian Yuzna.

Souhrn
Film je docela dobrý na jedno noční sobotní zkouknutí. Jediné, co u tohoto filmu nesmíte, je přemýšlet. Když nebudete zapojovat mozek, můžete se královsky bavit.

 

Hodnocení5
PS: hodnocení je jen můj pohled, protože plno lidí tenhle film hází do kategorie odpad a někteří dávají 100%. Já se řadím k těm optimálním 50%, a to proto, že jsem dlouho neviděl takový zvířecí film. Poslední dobou jen digitální zvířata a řekněte sami, není nad umělá, že?
50%

Sdílejte článek

  1. Solo 19 března 2013 v 14:52

    Ani nevím, proč jsem se tomuto „zvířecímu“ hororu tak dlouho vyhýbal, ale zřejmě mé váhání ovlivnilo nepříliš lichotivé ohlasy. Dnes jsem se to však rozhodl napravit a ani moc nelituju. Zas až takový průser to nebyl. Je sice pravdou, že bych to spíše zařadil do hororové komedie, protože jsem se tu spíš dost nasmál, než aby mne svírala hrůza či děs, ale i tak se tu dá nalézt několik povedených scének. Navíc ani zmutovaná klíšťata nevypadala nejhůře (samozřejmě žádná extra podívaná to nebyla), ale neokoukaný nápad se cenní dvojnásob. Jen se scénárista mohl trochu více odvázat a „sejmout“ více postav. Některé tu byli totiž jen dopočtu. No a právě nezajímavé charakteristiky jednotlivých osob byly asi tím nejslabším článkem. Jediný kdo si mou pozornost opravdu zasloužil, byl Seth Green. I tak si ovšem myslím, že nejde o ztrátu času.

  2. Prasoid 28 listopadu 2008 v 09:15

     Jo, není nad umělá, na ty se dá aspoň sáhnout. Klíšťata hodnotím o stupínek výše, protože si i po letech vybavuji některé scény. Nejlepší je ta, kde týpek ze třetího obrázku (dodnes se musím smát, jak si s ním Sly poradil v lapáku ve filmu Tango a Cash) vyběhne z odkudsi a je vidět, že z něho něco poleze ven

Nový komentář