I Know Who Killed Me (2007)


Český název: Vím, kdo mě zabil
Režie: Chris Sivertson
Rok výroby: 2007
Délka: 101 min
Země: USA

Hrají:
Lindsay Lohan … (Aubrey Fleming/Dakota Moss)
Neal McDonought … (Daniel Fleming)
Julia Ormond … (Susan Fleming)
Garcelle Beauvais … (agentka Bascomeová)
Spencer Garrett … (agent Lazarus)
…a další

 

V jednom malém městečku řádí nějaký pomatenec. Poslední unesenou je Aubrey Flemingová, která je brutálně mučena. Po několika dnech je však objevena v příkopu s těžkými zraněními – má amputovanou jednu ruku a nohu. Když se však dívka po dlouhém léčení probere, tvrdí, že žádnou Aubrey Flemingovou nezná a že její pravé jméno je Dakota. Nikdo jí samozřejmě nevěří, ale dívka se vydává na cestu za svým identickým dvojčetem a brutálním vrahem…

Příběh jest tedy celkem srozumitelný, ne ovšem v samotném filmu. Ten spíše vypadá jako změť na sebe naskládaných záběrů z několika odlišných střižen po celém uzemí USA. Takhle neuvěřitelně špatný a pekelně nudný snímek tu už opravdu dlouho nebyl. Máloco v něm dává smysl, děj se posouvá odnikud nukam a jakémukoliv divákovi je vlastně šumák, co se na obrazovce odehrává.

Lindsay Lohan mám coby herečku relativně v oblibě. Některé její komedie, jako např. Mezi námi děvčaty nebo Protivný sprostý holky, dokonce zvládnu i na víceré podívání. Ale jakmile se tato dívenka odhodlá vyškatulkovat z pozice „teen” hvězdičky a přijme vážnější roli, dopadá to bídně, protože Lindsay hrát NEUMÍ. Snad si to uvědomí – ty dvě Zlaté maliny za rok 2007 jí mohou být výstrahou.

O výsledné hodnotě samotného filmu vlastně nejlépe vypovídají Zlaté maliny (Razzie Awards). Snímek I Know Who Killed Me jich totiž získal rovných 8, což je dosavadní rekord. Kromě dvou „ocenění” výkonu Lindsey film posbíral maliny i za nejhorší film, scénář, horor, remake, režii a herecký pár. A já říkám zaslouženě, protože větší výplach buněk mozkových tu už dlouho nebyl. Ony i vyloženě špatné filmy mají své světlé chvilky (k pousmání), ale tady prostě nefunguje nic.

 

Hodnocení0
Snad jedinou metodou, jakou se vás režisér pokouší rozptýlit, je několikaminutový tanec Lindsay kolem tyče a také jedna její postelová scéna, která ale spíš patří do kategorie těch dekadentních. Pokud jste tedy na toto zvědaví, projeďte si v klidu svého křesílka youtube a určitě na něco narazíte, od samotného filmu však ruce pryč. Čekala by vás stominutová ztráta času a možná taky důvod, proč navštívit nejbližší nálevnu...
0%

Sdílejte článek

Frenk ( profil autora )

Film, hudba a alkoholické radovánky, to jsem já!

  1. Solo 30 září 2009 v 12:05

     Tak ty zlaté maliny jsou mi šumafuk, kolikrát je dostanou filmy, které se nakonec dočkají velkých diváckých ovací. kritici v americe jsou …. Nic méně tento film opravdu není nic moc. Lindsay jsem nikdy rád neměl a nikdy rád nebudu. Ono Frenku mnohdy je opravdu lepší zajít nejdřív na pár točených, jenže v tvém případě bych se na film díval raději střízlivý– potom totiž není divu, že se ti tvá oblíbenkyně z dívčích sladkých komedií nebude líbit v podprůměrném hororu. Na 0% to rozhodně není. Dá se na to dívat ikdyž jen jednou. Dávám 30%. On to je totiž spíše jen obyčejný thriller.

Nový komentář