Hostel (2005)


Režie: Eli Roth
Rok výroby: 2005
Délka: 94 min
Země: USA

Hrají:
Jay Hernandez … (Paxton)
Derek Richardson … (Josh)
Eythor Gudjonsson … (Oli)
Barbara Nedeljakova … (Natalya)
Jan Vlasák … (Dutch Businessman)
Jana Kaderabkova … (Svetlana)
Jennifer Lim … (Kana)
Keiko Seiko … (Yuki)
…a další

 

Poprvé jsem viděl Hostel v kině krátce po premiéře, nyní jsem si ho pustil podruhé na DVD a zde jsou mé dojmy.

Příběh skupinky kamarádů, kteří se rozhodli prožít sexuální dobrodružství ve střední Evropě, zná už jistě každý hororový fanoušek. Slovensko je zde představeno jako země zaslíbená pro tři nadržené samce, na diskotékách za zvuků Michala Davida tančí jedna krasavice za druhou a místním ulicím vládne parta malých capartů, kteří jsou pro žvýkačky schopni zabít člověka. Ale to nejhorší je teprve čeká. Hostel je ubytovna, kde není něco v pořádku. Holky tu sice chodí stále nahé a jejich pohledy rozpalují okounící muže, ale když se ztratí jeden z kamarádů a po vyčerpávajících nocích se kluci probouzejí na nejrůznějších místech, není to náhoda. Bratislava je totiž hlavním centrem obchodu z lidmi, ti vybraní se dostávají do hrozivého rozbořeného staveniště, kde jsou zdi tak nasáklé krví, že už ani nejdou smýt. Jaká je ovšem jejich šance dostat se z nejhoršího vězení, které kdy existovalo?

Českého diváka jistě potěší, že příběh, který se má odehrávat na Slovensku je příběhem natočeným v Česku. Vlaky nesou značku ČD, na nádraží hlásí příjezdy a odjezdy v rozhlase českým jazykem a město, kde chlapci poprvé vystoupí se honosí názvem PORICANY (bez háčků a čárek, prostě anglicky). Taxíky zde mají pouze černou barvu a angličtina je tu asi už zvykem, stejně jako modelky, které jsou z Prahy nebo z Moskvy. Michal David tady má minimálně jeden fanclub a když nehraje on, tak ho nahradí například Miro Žbirka.

Ale to jsou scény na usmání, Hostel nás ale měl vyděsit. To, že se to podařilo jen z malé části je dáno už faktem, že první polovina filmu se jeví jako teenegerovská komedie v trochu drsnějším hávu. A tak se první hororové indície objeví až zhruba po 40 minutách sledování filmu. Pak se začnou dít divy! No vlastně nezačnou, Hostel je nudná (a pouze trochu nechutná) krvárna, která má sice místy napínavé okamžiky, ale jinak nedokáže nic (snad jen naštvat naše hraniční sousedy). A tak se celkově jedná o film, který sice každý viděl, ale nikdo se k němu už nikdy nebude vracet a ty nechutnosti to nezachrání (stejně jich je jenom pár a z toho je ještě leccos vystřiženo).

Mladí herci hrají průměrně (na některých je sice vidět velká snaha, ale nevypadá to dost věrohodně) a tak nám nezbývá než prozkoumat, kdo z českých hvězdiček měl tu čest zahrát si po boku američanů. V paměti mi zůstal hlavní záporák Jan Vlasák a Miroslav Táborský v roli přátelského policisty.

Hodnocení4
Průměrná krvárna, která má sice několik silných okamžiků, ale... vždyť jste to už viděli.
40%

Sdílejte článek

Frenk ( profil autora )

Film, hudba a alkoholické radovánky, to jsem já!

43 komentářů

Přidejte svůj komentář
 1. Solo 27 října 2009 v 10:48

  Docela jsem se u toho i bavil. Po přečtení některých komentářů na netu
  jsem si dokázal živě představit co mě asi čeká. Začátek docela nuda,
  ale potom se to trošku rozjelo. V americe se to těm úchylákům asi líbí,
  ale pro nás normální to je jen obyčejný průměrný film, který stačí
  vidět maximálně dvakrát. Rozhodně, ale musím říct, že jsem už viděl
  mnohem horší blbosti, které se natáčeli u nás a na slovensku, takže s
  tímhle ještě můžou být všichni spokojení.

 2. Prasoid 12 března 2008 v 17:32

  Jen tak ze zvědavosti jsem si to pustil, když je kolem toho tak vášnivá diskuse. No a… žádný skvost, třeba 70% u mě ani náhodou… ale také nic tak strašného, co by u mě propadlo pod 40%.

  Myšlenku jako takovou to má celkem dobrou (mám stejně raději obludy), na konci jsem byl napjatý jak struna, jestli to dopadne nebo nedopadne, užil jsem pár pěkných holek, občas jsem se smál, ale jinak jsem pořád čekal, že se to nějak víc rozjede. Sex byl na možnosti, jež sexy modelky nabízely, moc umělý, bylo v něm málo naturalismu, vraždy byly zase moc otevřené, tam ho bylo naopak moc.

  Celkově tomu chyběla temnější atmosféra, ale o tom Hostel není. Takže přesto, že novější filmy moc nemusím, tohle u mě má něco mezi 50-60. Ale podruhé se na to nejspíš nepodívám.

 3. Knor 10 března 2008 v 13:18

  Chápu proč se Hostel spoustě lidem nelíbí a ted mě možná někteří z vás nebudou mýt rádi, protože já Hostel 1 i 2 obhajuju. Pravda není to žádnej uměleckej skvost se složitým dějem a hluboce promyšleným dějem. To nebyl ani účel tohoto filmu, Eli Roth jen dostal zajímavou myšlenku na velice brutální a nechutný obchod s lidmi a chtěl nám ukázat, jak by to asi tak fungovalo, kdyby to tak bylo, nic víc a nic míň. A uznejte, že jako nápad to je velice originální a představa, že byste byli jednou s obětí není zrovna uklidňující ne? No prostě oba Hosteli se mi dost líbili a já bych jim dal tak 80%.

 4. Dawee 17 listopadu 2007 v 18:38

   Ano a co je třeba lepší na Sawovi než na Hostelu, už to nemá žádný děj, nemůžeš se u toho leknout a nechutný scény sou spíš pro mích, mě teda ve 3 a ve 4 byli a to dost. Celkově vzato sem se pěkně nudil u těhle filmů. Ale je to můj názo takže ho neberte vážně Saw je podle mě absolutní sračka, která se už nemůže pyšnit ničím. Možná 1 byla zajímavá, možná 2 byla zajímavá, ale ten zbytek rozhodně stál za hovno a když slyším, že prý bude 5 a 6 tak nvm nvm co budou ti režiséři dělat, aby nato lidi dostali do kina.

 5. BJ 17 listopadu 2007 v 16:49

  Já viděl Hostel poprvé včera a první část filmu jsem dával za pravdu těm, co říkají, že je to nuda a přemýšlel jsem, kdo může jít na 2 do kina. Druhá část filmu už má aspoň hororový nádech. A to, co tam provádí těm lidem, je skutečně nechutný. Když bych to měl srovna se Saw, které považuji za vynikající, tak Saw má o 1000% lepší příběh, Hostel je nedotažený, ale celkově mi ty krvavé scény přišly v Hostelu nechutnější. Nicméně, Saw u mě vede!!!

 6. Dawee 10 listopadu 2007 v 11:17

   No teda asi mě tu nebudete mít rádi, ale mě se Hostel líbil, říkali že to je vcelku nej horor všech dob, to teda přehnali, ale já musím říct i když teda mě tu asi nebudete mít po tomhle rádi, že Hostel je jeden z mála hororů, co se mi líbil. Saw IV. je podle mě absolutní nuda, tam se nemáte čeho bát a jeto dost nechutný, i když mám nechutný scény rád a nevadí mi, tak mě Saw IV nějak nezaujal. Stejný názor mám na film Hory mají oči 2. To je podle mě taky nuda. Hostel můžu říct že se mě líbil a tím to končí, jasně čekal jsem taky něco víc, alehodnocení 80% je u mě jasný.

 7. beonica 3 října 2007 v 14:38

  Víc teček by to chtělo. Já vždycky žasnu, jak si někteří lidé z informací o špendlíkové hlavičce odvodí názor na vesmír. Oukej – berme Rotha jako reprezentanta inteligence Amíků, Trošku jako reprezentanta inteligence Čecháčků a Mečiara jako reprezentanta inteligence Slováků. Že něco nehraje? Kdepak. Here we go… Jinak asi stačila ta druhá hostelová debata :-).

 8. matman 23 dubna 2007 v 20:30

  nechápu že o tom všichni kecali jak je to hrůzostrašné, že je to nejděsivější film všech dob atd. SKUTEČNOST: u filmu sem se bál jenom toho, abych neusnul u nudného příběhu který se trochu rozjel až v půlce filmu, krve sem se ve filmu teda dočkal míň než v Četníkovi ze St. Tropez, navíc všechny “drastické”   scény byly v úplné tmě a já sem tam neviděl nic. Jestli se příště budu chtít podívat na krvavý film, pustím si pustím si Smrtonosnou past

 9. zaba88 23 dubna 2007 v 20:03

   ano na SVK vie kazdy po anglicky, vsetky baby vitaju zahranicnych kokotkov s rozkrocenou narucou a nemame tam novsie auto ako staru rozkvitnutu ladu… u nas je to nebezpecne, v bare ta len tak odjebu a hlavne ze v spravach teraz stale bezi ze len tak ktosi odstrelil 32 ludi v skole, v NASA sa niekto zabarikadoval a tiez to komusi napalil do palice. ale nie, to slovensko je uchylne. slak ma ide trafit

 10. Dextra 20 dubna 2007 v 16:16

  Ještě jsi tam mohl připsat, jak ten blbec, co to točil (čtěte Eli Roth) do BBC zahlásil, že se sice u nás neděje to, co v tom filmu, ale jinak je u nás taky děsně nebezpečno, protože tu máme občanskou válku a klidně se může stát, že si vejdete do baru a oni vás tam odprásknou… A pomluva to není, to vysílání tenkrát viděla jedna moje kámoška a její mamka (žili 13 let v Anglii).

Nový komentář