Haunting of Margam Castle, The (2020)


Režie: Andrew Jones
Rok výroby: 2020
Délka: 81 min
Země: Velká Británie

Hrají:
Amy Quick … (Annie Holzer)
Ashton Spear … (Daniel Barron)
Derren Nesbitt … (Hugh Morgan)
Jane Merrow … (Edith Withers)
Caroline Munro … (Brenda)
… a další

 

Tým amerických parapsychologů dostane za úkol, aby se vydal do Walesu na hrad Margam – jedno z nejstrašidelnějších míst ve Spojeném království. Koluje o něm spousta děsivých historek a údajně se zde vyskytují i pomstychtiví duchové, kteří nahánějí hrůzu nejedné tamní generaci. Annie a Daniel mají o všem sice trochu pochybnosti, ale ty se brzy po jejich příchodu rozptýlí jako pára nad hrncem. Oni i ostatní členové jejich týmu společně s jejich průvodci Hughem a Edith budou záhy čelit řadě nadpřirozených jevů, duchům a odhalí i nejedno tajemství zdejšího sídla…

Aby Netflix dokázal uspokojit své předplatitele, musí neustále vytvářet (dotovat natáčení) spoustu nových a nových seriálů, filmů a dokumentů všech filmových žánrů. Takže je celkem jasné, že ani ten hororový nezůstal někde v pozadí. Bohužel pro ně pracuje i docela hodně podprůměrných či začínajících filmařů, kteří plodí dost často i řadu paskvilů. A Andrew Jones byl jedním z těch „plodnějších“. Bohužel. Proč byl? Tento mladý režisér totiž letos v lednu zemřel v pouhých 39 letech. Stačil však natočit celou řadu podprůměrných céčkových televizních filmů, jejichž kvalita je v drtivé většině opravdu tragická.

Měl jsem tu čest od něj zatím vidět jen film Vlkodlaci třetí říše (2017) a hned se nesmazatelně zapsal na můj seznam nejhorších režisérů. A ani tímto filmem si rozhodně svou reputaci nikterak nevylepšil. Není to sice úplná tragédie jako minule, ale i tak jde o těžce podprůměrnou duchařinu. Malý rozpočet, špatný režisér, nepříliš záživný scénář, téměř nulové speciální efekty i atmosféra – inu zápory zde jasně převyšovaly klady.

Narazíme tu na minimum lekacích scén, vraždy či úmrtí postav se odehrají mimo záběr kamery, musíme se obejít i bez krve, a to jedna postava umře po zásahu sekerou do hlavy, jiné zase duchové odvlečou prostě jen pryč ze záběru. No přiznám se, že asi nejvíc mě zaujal úvod s vraždou malé holky a následná sebevražda, i když i zde jde jen o náznaky. No a potom samotná lokace, kde se natáčelo. Samotné sídlo Margam figuruje na seznamu míst, která chci osobně navštívit, až do Walesu zase někdy pojedu.

Hodnocení3
Ani to však nestačí k tomu, abych mohl tento film nějak více pochválit. Opravdu zajímavých momentů je tu minimum. Znám mnohem lepší duchařiny, a to i co se televizní produkce týče. Takže v mých očích jde o podprůměrnou záležitost, která toho nemá příliš co nabídnout. Naštěstí to netrvalo moc dlouho.
30%

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář