A Haunted House 2 (2014)


Český název: Pár nenormálních aktivit 2
Režie: Michael Tiddes
Rok výroby: 2014
Délka: 86 min
Země: USA

Hrají:
Marlon Wayans … (Malcolm)
Jaime Pressly … (Megan)
Ashley Rickards … (Becky)
Steele Stebbins … (Wyatt)
Gabriel Iglesias … (Miguel)
Essence Atkins … (Kisha)
… a další

 

Malcolm se dodnes nevzpamatoval z hrůz, které terorizovaly nejen jeho, ale i bývalou přítelkyni Kishu. Útěchu se snaží najít u pohledné Megan a její rodiny. Společně se nastěhují do nového domu, ale paranoia z nadpřirozených sil v něm stále převládá, a tak nechá nainstalovat kamery i zde. Brzy se totiž ukáže, že zvrhlé síly pekelné mu pokoj jen tak nedají. Děti se chovají podivně, sex s panenkou Abigail bude mít trvalé následky, a navíc se vrátí i posedlá Kisha. Další porce bizarní podívané může začít.

Slušný výdělek prvního dílu byl pro Marlona Wayanse jasným signálem, že by se měl hned vrhnout na pokračování, a tak bylo potřeba rychle zkouknout několik hororů a posléze sesmolit u flašky tequilly nějaký ten scénář. Do zaměřovače jeho zvráceného smyslu pro humor se tentokrát dostaly tyto filmy: Sinister, Annabelle, Insidious, The Possession, The Conjuring, a samozřejmě nesmí chybět ani trocha Paranormal Activity. Společně s Rickem Alvarezem však tak trochu ostrouhali, protože dolarové žně se tentokrát moc nekonaly. 20 miliónů dolarů je však i tak slušná částka na takovou blbost.

Začátek se nese v téměř totožném duchu, jako tomu bylo u jedničky. Opět si tu popláčou ochránci zvířat a Wayans zase popustí uzdu svých zvrhlým sexuálním choutkám. Jen tentokrát nebude souložit s plyšovými zvířátky, ale posedlou panenkou Abigail. Což bude mít za následek mírně humornou lovestory. Na rozdíl od jedničky se tu dá narazit na mnohem více humornějších momentů, které – ač jsou samozřejmě stejně trapné – tak se jim divák alespoň trošku zasměje. Zvláště ve scénách, kdy hlavní hrdina sleduje pásky rodin, které poctil svou návštěvou démon Bughuul. Samozřejmě kromě fekálního humoru, nesmí chybět ani sexuální a rasistické narážky (urážky) a přehlídka toporných hereckých výkonů.

Hodnocení5
V konečném zúčtování tak ve mně tato ujetá parodie zanechala o něco lepší dojem než první díl. Ač stejně trapná podívaná, více jsem se tentokrát zasmál a pobavil. Nicméně další díl už opravdu nepotřebuji!
50%

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář