Hamiltons, The (2006)


Český název: Hamiltonovi
Režie: Mitchell Altieri, Phil Flores
Rok výroby: 2006
Délka: 86 min
Země: USA

Hrají:
Cory Knauf … (Francis Hamilton)
Samuel Child … ( David Hamilton)
Joseph McKelheer … (Wendell Hamilton)
Mackenzie Firgens … (Darlene Hamilton)
Rebekah Hoyle … (Samantha Teal)
…a další

 

David, Wendell, Darlene a Francis jsou sourozenci. Po smrti svých rodičů se neustále stěhují. Na první pohled jsou to mírumilovní sousedé, kteří by neublížili ani mouše, ale opak je pravdou. Ve svém sklepení skrývají hrůznou pravdu o svém původu a konají tam nezákonné praktiky na bezbranných obyvatelích. Každý z nich je úplně jiný, ale spojuje nejen to, že jsou příbuzní, ale i neutuchající touha po krvi. Do svého sklepení odvlečou své oběti a tam je později zabijí.  Ve sklepě za zavřenými dveřmi je i záhadný Lenny, o kterém se toho moc nedozvíme.

David je nejstarší a má na starosti zbytek rodiny. Pracuje na jatkách jako řezník. Je gay a jeho radovánky se vesele rozléhají domem.

Wendell a Darlene jsou dvojčata a ze sourozenců ti nejzákeřnější. Zatímco on je surovec a tyran, který se výslovně raduje z utrpení svých obětí, jeho sestra chodí zmalovaná jak lehká děva a různé praktiky jí nejsou cizí. Oba se dokonce mají rádi víc než jen jako sourozenci.

Francis je tichý mladík, který se jako jediný nesmířil se svou existencí a chtěl by s tím něco udělat. Ostatní sourozenci na něj celkem kašlou a tak se celé dny potuluje jen se svou kamerou. Jednoho dne ale bude právě on stát před svým životním rozhodnutím. Musí rozhodovat mezi rodinnou nebo udáním na policii. Jak tohle všechno dopadne, zjistíte jedině tak, že se na to podíváte.

Film je prvotním počinem bratrů Butcherových, vyšel v produkci After Dark Horror Fest.

Jde o nízkorozpočtový film, ve kterém nehrají žádní slavní herci. Od začátku to vypadalo, že by mohlo jít o něco podobného jako Hostel (první scéna tomu celkem nasvědčovala) nebo i lehké napodobení Texaského masakru (vraždící rodinka), ale po celkovém shlédnutí musím říct, že nejde ani o jedno.

Na druhou stranu se mi ale scénář o upírské rodince, která se navenek chová zcela normálně, ale když se objeví v blízkosti krve a změní se v bestie, docela líbí. Tvůrci nám představili trochu odlišné upíry než na jaké jsme zvyklí. Nevadí jim prakticky nic a na světle se pohybují stejně jako my. Jediné, co mě dost zklamalo, bylo konečné odhalení Lennyho, o kterém jsem si celou dobu dělal nejrůznější představy, jaké by to mohlo být monstrum.

Hudební podklad byl pěkně barvitý a ať už to byli písničky nebo jen melodie dost se mi líbily. Co se týče nějakých zvláštních efektů, tak vás asi zklamu. Ono jich moc ve filmu nebylo, protože ani nebyly za potřebí. Herecké výkony byly průměrné, ale celkem zapomenutelné.

Hodnocení6
Jedná se o průměrný film o upíří tématice, něco si vzali autoři z jiných filmů, ale jako celek to ušlo. Některým z vás se to možná nebude líbit kvůli odlišnosti od jiných upířích filmů, ale na mě to dojem udělalo. Hodnotil bych to tak na 55%, ale dám 60%.
60%

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

Nový komentář