Friday the 13th Part 2 (1981)


Český název: Pátek třináctého: Part II
Režie: Steve Miner
Rok výroby: 1981
Délka: 87 min
Země: USA

Hrají:
Amy Steel … (Ginny Field)
John Furey… (Paul Holt)
Adrienne King… (Alice Hardy)
Kirsten Baker… (Terri
Stuart Charno… (Ted)
Warrington Gillette… (Jason Voorhees)
Walt Gorney… (Crazy Ralph)
Betsy Palmer… (Mrs. Pamela Voorhees)
…a další

 

Druhý díl o všemi milovaném Jasonovi Voorheesovi začíná pět let po událostech dílu prvního, kde se jako smyslů zbavená mstila jeho matka za to, že se chudák Jason utopil v jezeře. Znovu nás čeká partička kurzistů, jež si nechá pochroumat údy všemožnými způsoby a je jedno jestli jsou plní síly nebo je nepřízeň osudu přikovala na vozík. Jasonův cit se nejspíš utopil s ním někde v jezeře a jeho jedinou zábavou je zkracovat končetiny kde komu.

Dnešní perlička je v samotném Jasonovi. Každý svou kariéru nějak začíná a nejspíš do událostí ve dvojce Jason nenarazil na žádného hokejistu a proto zde nevystupuje tak, jak ho všichni znají, ale prostě s pytlem na hlavě. Že mu to sluší o tom není pochyb a dokonce si ještě pěstuje dlouhý vlas, což už v dalších dílech neuvidíte, tak si to pěkně vychutnejte. Bohužel lidí co ho spatřili na vlastní oči už se zeptat nemůžete, protože Jason byl spolehlivě to poslední, co mohli vidět. Nu což. Taky se dozvíte, jak to vlastně bylo s jeho matkou a Jasonovým dětstvím. Prostě klasika. Ono není vůbec sranda napsat o každém dílu něco, když je to vlastně všechno variace na stejné téma. Smrt z rukou Jasona stokrát jinak.

Ještě stojí za zmínku hudba. Její hlavní motiv nás provází prakticky v každém filmu a je sám o sobě děsivý, dokonce by se dal zařadit mezi několik horrorových skladeb, které mohou zaznít i bez filmu a spolehlivě poznáte o co jde – jako například motiv z filmu Čelisti.

Na internetu existuje obrovská komunita, která Jasona vzívá skoro jako Boha. Pořádají srazy, na kterých jsou všichni převlečení do kostýmu a náramně si to užívají. A pokud by jste chtěli patřit mezi šílence, kteří uctívají masového vraha, mám pro vás adresu, kde si můžete za 10 dolarů koupit Jasonovu masku a za dalších deset mačetu, kterou si ovšem budete muset zkrvit sami…

Hodnocení6
60%

Sdílejte článek

 1. JasonVoorhes 19 července 2010 v 12:36

   Tohle je dost dobrej díl, kterej si zakládá na kvalitě, akorát že je tady Jason trochu směšný s tím pytlem na hlavě. Tohle byl také první Pátek 13 který jsem viděl, asi v 10 letech, to jsem začal koukat na své první horrory, a řekl jsem si, že je to asi nej. Horror co existuje. I když dnes vím, že se najdou i lepší horrory, a 10x lepší filmy.

 2. Eraserhead 3 ledna 2010 v 22:24

   Nástup Jasona na scénu. Skvělý nástup, evidentně se pomamil :-))). Více mládeže = více mrtvých (oproti jedničce často odpravených vynalézavějšími způsoby a různým náčiním). Co se omladiny týče, často platí to, co u jedničky – normální chování, ne až tak stupidní dialogy. Jason s pytlem přes hlavu je mnohem působivější než později v hokejové masce. Měli mu ten pytel nechat. Film má pouze dvě negativa – na počátku až příliš dlouhý flashback z jedničky a absenci atmosféry – vražd je sice více než v jedničce a jsou propracovanější, ale tak nějak mají nádech tovární sériové výroby, Jason vraždí jak na běžícím pásu a v tý rychlosti se nějak vytrácí ta houstoucí atmosféra z jedničky. No a závěr mi připadá trošku nepovedenej, nedotaženej a tak nějak vychází doztracena. Až moc okatě otvírá dveře dalšímu dílu.

 3. ZuB103 21 května 2009 v 23:15

   Konečně Jason i když s pytlem od brambor, tento díl je rozhodně lepší než jednička hlavně díky Jasnovi vraždy jsou brutálnější a krvavější, hodně sem čuměl že sejmul aj toho týpka na vozíčku (jestly to bylo v tomto nebo až 3 díle hodně mi tyto dva splívají) a taky konec byl fajné když si ta borina oblekla ten hnusnej svert a dělala jasonovu mámu, i jasonova svatině byla brutální

  dotaz: na konci tohoto dílu i když je jason zasažen vedle hlavy a vypadá to že je konec když v tom skočí na tu holčinu ze zadu oknem a je konec tak pokud se nemýlím ve trojce o tom není ani smíňku že by na ni ještě vyzkočil oknem. . . Jakto ?

Nový komentář