Fly, The (1986)


Český název: Moucha
Režie: David Cronenberg
Rok výroby: 1986
Délka: 95 min
Země: USA

Hrají:
Jeff Goldblum … (Seth Brundle)
Geena Davis … (Veronica Quaife)
John Getz … (Stathis Borans)
Joy Boushel … (Tawny)
Leslie Carlson … (Dr. Brent Cheevers)

 

Mladý talentovaný fyzik Seth Brundle experimentuje s přenášením věcí v prostoru. K pokusu přizve novinářku a její punčocha v jednom z přístrojů zmizí a v druhém se objeví. Neznamená to však konec experimentu. Pokračuje dále s živým tvorem, a to s opicí. To se mu však nějak nedaří. Nakonec vstoupí do přístroje sám.

Netuší,že spolu s ním se uvnitř ocitla i moucha a při teleportování dojde ke smíchání DNA. Při následující fůzi genů se spojí člověk a zvíře. Proměna není na první pohled patrná, ale čas ukáže její děsivou podobu. Vědec se snaží najít mermomocí protilék, ale vše je beznadějné. V nejtěžších chvílích jeho života mu je na blízku novinářka Veronica, se kterou měl fyzik poměr. Ta se stává svědkem děsivé proměny člověka v monstrum.

Chris Wales získal za masky Oscara a není divu, proměna Brundlea je skutečně strhující a perfektně natočená. Scény s odloupavánými nechty, nebo vypadavajcími zuby, otevřenou zlomeninou ruky a v neposlední řadě konzumace oběda v muším stylu, patří bezpochyby mezi největší nechutnosti ve světě filmu a nikdy nezestárnou!!

Moucha se dočkala druhého pokračováni, a to v roce 1989 natočené již zmíněným Chrisem Walesem, ale v žádném případě nenavázala na úspěch kultovního prvního dílu.

První verzi mouchy natočil v roce 1958 Kurt Neuman. A i tento film se dočkal nepodařených pokračování – Return of the Fly(1959) a Curse of the Fly (1965).

Sdílejte článek

Nový komentář