Fantasy Island (2020)


Režie: Jeff Wadlow
Rok výroby: 2020
Délka: 109 min
Země: USA

Hrají:
Maggie Q … (Gwen Olsen)
Lucy Hale … (Melanie Cole)
Michael Peña … (Mr. Roarke)
Austin Stowell … (Patrick Sullivan)
Portia Doubleday … (Sloane Maddison)
… a další

 

Do luxusního resortu na překrásném exotickém ostrově dorazí pětice šťastlivců (Gwen, Melanie, Patrick, Brax a JD), kteří vyhráli v soutěži a mohou zde prožít své fantazie. A to doslova. Majitel Fantasy Island pan Roarke totiž tvrdí, že toto magické místo dokáže splnit jakékoliv sny a fantazie a proměnit je ve skutečnost. Má to však jeden háček. Každý má jen jednu fantasii a nemůže z ostrova odejít dřív, než ji prožije až do svého konce. Jaksi se však pozapomene zmínit, že některé z nich se můžou záhy proměnit v nejhorší noční můru a tropický ráj v hotové peklo na Zemi. Pro mnohé hosty se tak rázem radost změní v boj o holé přežití…

Ještě před premiérou tohoto filmu si nešlo nevšimnout jisté mediální masáže společnosti Sony, která zaplavila internet a třeba i YouTube a lákala na pecku tohoto roku, kterou dle jejich slov měl Fantasy Island být. No já to sice na jednu stranu chápu, ale na tu druhou se z toho stal pro mnohé spíše propadák. Ani ne tak po finanční stránce a výdělcích, jako spíše pro samotné diváky. O čemž taky svědčí nízká hodnocení a vesměs záporné recenze napříč internetem.

Osobně patřím spíše do neutrální skupiny, která od toho zas až tak moc neočekávala a tudíž nebyla ani moc zklamána. Naopak bych řekl, že to zas až tak špatný film není. Nejpozitivnějším prvkem byl výběr samotné lokace. Taveuni je jeden z ostrovů Fiji a místo, kam bych se sám rád jednou podíval. Ideální místo ke strávení exotické dovolené, nádherné pláže, průzračná voda – inu skutečně ráj na zemi. Dokonce se mi líbila i samotná tvůrčí myšlenka, jenže provedení už lehce pokulhávalo. Každá z postav si prožije svou fantazii, jenže počáteční nadšení se záhy změní v hrůzu a utrpení.

Bylo vidět, že snaha tvůrců byla rozhodně větší než jejich vlastní schopnosti to vše dobře zrealizovat. Skutečně se jim místy podařilo vytvořit docela zajímavou a hutnou atmosféru, jenomže začali kombinovat jednotlivé fantazie, promíchávat je, no a tak kombinovali, až překombinovali a vytvořili z toho jakýsi chaotický patos, který navíc postupem času začal ztrácet na atraktivitě. Dějové okliky, neustálé návraty některých postav, spousta otazníků a hlavně uvadající atmosféra.

Co se samotných postav a výběru herců a hereček týče, tak tady jsem byl taky dost na vážkách. Asi nejvíc mě bavila linka s pomstou od Melanie a Sloane, nejvíc rozesmála ta od nevlastních bratrů Braxe a JD, nebavil Patrick a Gwen tak půl napůl. Maggie Q a Lucy Hale odvedly slušné leč průměrné výkony, Michael Peña a Michael Rooker (který se tu objevil ve vedlejší roli) taky ještě ušli, zbytek podprůměr.

Hodnocení5
Fantasy Island tak měl jistě mnohem větší ambice, dokonce si myslím, že jeho potenciál byl využitý ani ne z poloviny. Chápu ty, co byli dost zklamaní, ale jak už jsem poznamenal, já od toho moc nečekal a dostal jsem nakonec průměrnou podívanou, kterou stačí vidět jednou, ale rozhodně nebudu tento film zatracovat.
50%

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

Nový komentář