Evil Toons (1990)


Režie: Fred Olen Ray
Rok výroby: 1990
Délka: 90 min
Země: USA

Hrají:
David Carradine … (Gideon Fisk)
Arte Johnson … (Mr. Hinchlow)
Dick Miller … (Burt)
Monique Gabrielle … (Megan)
Suzanne Ager … (Terry)
Madison Stone … (Roxanne)
…a další

 

Na film Evil Toons, který jsem sháněl dlouho, jsem se velmi těšil. Když se mi dostal do ruky, tak ale úplně nesplnil má očekávaní, ale i tak se drží v nadprůměru a je to velmi vtipný film.

Děj
Na začátku se oběsí jeden muž (hraje ho legenda „Kung-fu“ David Carradine), který má s sebou divnou knihu, jež říká, že se vrátí. Poté se děj přesouvá k dívkám, které jdou uklízet ke staršímu pánovi (hraje ho taky celkem známý herec Dick Miller). Když se tam jakž takž zabydlí, přijde k nim v noci muž, který se oběsil, a přinese jim onu knihu. Holky ji otevřou a přečtou si třeba to, že je jedno monstrum, které se převtělí vždy do dívky, když jí udělá orální sex. Poté přečtou jedno zaklínadlo a tím probudí ono monstrum. To se po čase převtělí do jedné ženštiny a poté už začínají holky jednat. Co udělat a jak monstrum porazit? Mrtvol přibývá a jediný, který možná ví jak jej zastavit, je ten starý pán, který přinesl knihu.

Hodnocení
Tak tohle je film, který pobaví. Monstrum je naprosto krásné, sympatické a pořádně úchylné. Tento film se musí brát s nadhledem. Pochybuji, že se budete bát u kresleného monstra, které jediné, co dokáže říct, je “pěkné kozy” (teda on toho řekne víc, ale tuhle větu říká nejčastěji.)

Jedná se o “independent film”. Tedy nezávislý film. Natočil ho Fred Oley Ray, od kterého jsem nečekal po filmu Glass trap nic moc. No a nakonec se mi dostalo kvalitního filmíku.

Herci jako takoví jsou průměrní. Jednotlivě jsou samozřejmě rozdílní. Dick Miller s Davidem Carradinem jsou klasici a hrají dobře, ale dívky v hlavní roli, ty přehrávají o 106. Další chybou jsou nelogičnosti, které srážejí film hodně na kolena.

Kdo má ve filmu rád erotiku, tak tady si jí vesměs užije (teda hlavně monstrum, které dokáže jazykem rozepnout podprsenku).

 

 

Hodnocení6
Takže abych to shrnul, film je zábavný, ale co je na něm špatné, je nelogičnost, herecké výkony (až na nějakou tu vyjímku) a střih. Takže moje hodnocení se drží na...
60%

Sdílejte článek

  1. Solo 6 května 2014 v 17:59

    Při sledování Evil Toons jsi si připadal, jako by se Walt Disney domluvil s Hugh Hefnerem na společném natočení erotického hororu. Ti první namalují obrázky do knížky a vytvoří animované monstrum a zakladatel časopisu Playboy dodá dívky, které se nebudou stydět ukázat své přednosti. Jako nechci si stěžovat, holky vypadaly docela slušně – zřejmě měly ve smlouvě, že každá se vysvleče (o to lépe), ale po herecké stránce toho moc nepředvedly (alespoň tedy tady ne, přesto si zahrály v několika dalších filmech). Však on celkově je tento kousek spíše takovým roztomilým „céčkem“, od kterého se už od úvodní minuty nedají čekat žádné zázraky.
    Jasnou vábničkou byla účast známého herce (David Carradine), který se tady kromě úvodní scény tu a tam objevil. Úplně si ho dokážu představit, jak slintá někde vzadu za kameramanem. No při svůdném tanci černovlasé Madison Stone slintali asi úplně všichni. Mít takovou klisničku na rozjezd fotbalového zápasu i u nás, tak hraju doteď. Fred Olen Ray věděl moc dobře, že tento jeho film žádnou velkou díru do světa neudělá, ale po jeho zhlédnutí na něho hodně lidí jen tak nezapomene.
    Sečteno podrženo jde o průměrnou eroticko-hororovou komedii, která nám kromě nahých holek nabídne i trošku té krve, srandovních hlášek a hororové atmosféry. Ta tu však hraje druhé housle, takže fandové hororového žánru se musí spokojit s vyceněnými zuby, trochou křiku a záběry na mrtvá těla (až po akci). Evil Toons si však zařadím mezi ty filmy, které jsem rozhodně neviděl naposledy – přestože to je docela „bejkárna“. Člověk se potřebuje sem tam odreagovat u nějaké té blbosti.

Nový komentář