Empire of the Sharks (2017)


Český název: Žraločí impérium
Režie: Mark Atkins
Rok výroby: 2017
Délka: 89 min
Země: USA

Hrají:
Ashley de Lange … (Willow)
Jack Armstrong … (Timor)
John Savage … (Ian Fien)
Jonathan Pienaar … (Mason Scrim)
Thandi Sebe … (Sion)
Brandon Auret … (Barrick)
… a další

 

Žraločí alfa samice byla poražena, planeta Země však i tak zůstala téměř neobyvatelná. Téměř 98 % pevniny je však vlivem globálního oteplování a tání ledovců pod vodou a zbytek lidstva přežívá jen na uměle vytvořených plošinách (z nichž některé se dají jen stěží označit za města či osady). Voda je nedostatkovým zbožím a toho se rozhodl využít samozvaný vládce oceánu Ian Fien a jeho pomocník Mason Scrim. Ti od lidí vybírají desátky, zotročují je a z těch neposlušných se stává krmení pro žraloky, které za pomoci čipů a podivného zařízení dokáže ovládat. Najdou se však i tací, jenž se mu dokáží postavit. Jedním z nich je i mladík Timor, který hodlá z jeho spárů vysvobodit mladou dívku Willow, jež má ve svém držení mocný amulet. S jeho pomocí by se dokázali zbavit Fiena a možná i samotných žraloků…

Není to zas tak dlouho, co jsem viděl céčkový brak Boj o pevninu a tento film je jeho volným pokračováním. Zase zvítězily mé choutky a tak jsem si samozřejmě nenechal ujít ani další žraločí pecku od společnosti Asylum. I když je pravda, že v tomto případě nehráli žraloci zas až tak podstatnou roli jako v prvním díle. Tyhle levné variace na Vodní svět však neměly šanci na výrazný úspěch, a to nejen díky velmi chabým speciálním efektům, ale i slabému hereckému obsazení.

To však neznamená, že by to byla vyložená katastrofa. V tomto případě to mělo alespoň trošku smysluplný příběh, ve kterém jsem si asi nejvíce vychutnal pasáž, v níž Timor hledá parťáky pro svou šílenou misi v zaplivaném ostrovním pajzlu. Byla jen velká škoda, že většina z nich nedostala větší prostor, protože charakteristiky některých postav byly vcelku zajímavé. Přesto dokázaly vykouzlit několik úsměvných momentů a hlášek, díky kterým jsem se částečně i pobavil.

O dost horší už to bylo se samotnými žraloky. CGI efekty jsou kapitolou sami o sobě. Rozmazané šmouhy vyskakující z vody, cákance krve, které se na místě objeví až pár sekund poté, co tělo odletí, neustále se opakující scény – inu na to jsem si už u Asylum za ty roky zvykl. Naštěstí tu byly i lidské souboje a hlavně dva záporáci, kteří se rovněž docela činili. V neposlední řadě bych chtěl jen poznamenat, že mezi obsazenými herci/herečkami si zřejmě našel režisér Atkins své oblíbence, protože někteří z nich se objevili i v dalším jeho propadáku, novějším 6-Headed Shark Attack. Jediné, co mě zamrzelo trochu více, bylo to, že hrdina prvního dílu Dillon Barrick (herec Brandon Auret) se tu objevil jen asi ve třech záběrech.

Hodnocení3
Žraločí impérium tak sice nikdy nebude patřit mezi dobré filmy, ale líbilo se mi na tom hlavně to, že nešlo jen o další tuctovou asyláckou výrobu – tentokrát přišli i s vcelku slušným (leč) i tak podprůměrným příběhem.
30%

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář