Dracula II: Ascension (2003)


Český název: Dracula II: Vzkříšení
Režie: Patrick Lussier
Rok výroby: 2003
Délka: 85 min
Země: USA

Hrají:
Jennifer Kroll … (Twins of Evil)
Jason Scott Lee … (Father Uffizi)
Craig Sheffer … (Lowell)
Diane Neal … (Elizabeth Blaine)
Khary Payton … (Kenny)
Brande Roderick … (Tanya)
Jason London … (Luke)
…a další

 

Dracula 2: Vzkříšení začíná tam, kde skončil Dracula 2000.

Drákula shořel na kříži. Ambulance ho odveze do nemocnice. Tam dvěma lidem z personálu přijde ta mrtvola nějaká divná. Když ji rozříznou, má úplně vyschlé vnitřnosti. A pak se jedna doktorka řízne o zub do prstu a orgány začnou reagovat. Doktor řekne, že to nemůže být nikdo jiný, než Drákula. Takže je napadne “geniální” plán. Budou prodávat věčnou nesmrtelnost. Ale potřebují ho nejprve oživit. Dojedou spolu s několika dalšími (je jich asi 5) k jednomu starému domu a tam tělo vloží do vany s krví. Drákula se probudí. Mezitím jeho tělo hledá kněz a lovec upírů Uffizi.

Partička uváže Drákulu do starého bazénu a odebere mu krev. Ne každý z party se však chce o “moc” dělit. Jeden si tedy píchne Drákulovu krev a stane se z něho upír. A zrovna v tu dobu přichází Uffizi. Usekne mu hlavu a jde zabít Drákulu. Mezitím jedna studentka, ta, která odebírala krev a řízla se v nemocnici do prstu, začíná být divná, jako by se do Drákuly zamilovala.

Jeden z party čte knihu o upírech. Dá okolo něj semínka (protože upír je velký počtář a musí všechno spočítat) a na jeho tělo položí smotaný provaz (upír všechno rozmotá, aby mohl pokračovat v cestě). A máme tady další zrádce, kteří chtějí taky všechno pro sebe. Takže zbývají už jen pár studentů, kteří to chtějí skončit. Všechno se zamotalo a oni chtějí zabít Drákulu. Ale ten se osvobodí, zrovna když přichází Uffizi. Doktorka je nakažená a už nechce ani na světlo. Je pozdě? Dokáže Uffizi zabít Drákulu?

Film oproti jedničce (Dracula 2000) značně “zbéčkovatěl”. Odehrává se prakticky jen v bazénu. Herci jsou většinou a pro většinu diváků neznámí, ale objeví se tu i pár béčkových tváří. V roli jednoho staršího kněze se představí i již zesnulý Roy Schneider. Z prvního dílu tu nehraje nikdo. Drákulu si zahrál někdo pro mě úplně neznámý a pro samotnou roli vládce upírů nesympatický. Ale není to moc poznat, protože v prvním dílu ho hrál sice skvělý herec Gerard Butler (300), ale na to, aby zahrál Drákulu, tak to byl také dost špatný. Herci bohužel nepodávají moc dobrý výkon, hlavně Uffizi, ten hodně přehrává. A ti další lidé, kteří se tváří drsně, tak jejich výkony nemůžu ani popsat. Hrůza.

U Draculy 2000 jsem si všiml dosti dobrého soundtracku. U Draculy 2 už bohužel ne. Je jednoduše špatný.

Režie se ujal Patrick Lussier (Hlas smrti 2). Po jeho Hlasu smrti jsem čekal blbost stejného typu. Ta se však naštěstí nekonala. Ale abych jen nekritizoval, musím říct, že se zde objevilo pár momentů, které se mi líbily.

Hodnocení4
Tak abych to zdárně dokončil, film je sice celkově špatný, ale na jedno zkouknutí je to dobré. A pokud jste viděli Draculu 2000, tak jděte i do tohohle, nic tím určitě nezkazíte.
40%

Sdílejte článek

Nový komentář