Dark and the Wicked, The (2020)


Scénář a režie: Bryan Bertino
Rok výroby: 2020
Délka: 95 min
Země: USA

Hrají:
Marin Ireland … (Louise)
Michael Abbott Jr. … (Michael)
Julie Oliver-Touchstone … (Matka)
Michael Zagst … (Otec)
Tom Nowicki … (Charlie)
Xander Berkeley … (Kněz)
Lynn Andrews … (Sestřička)
… a další

 

Na odlehlé farmě umírá starý muž, o něhož pečuje manželka a občasně i zdravotní sestra. Když se objeví potomci – Louise a Michael – jsou matkou nabádáni, aby se příliš nezdržovali. Když neposlechnou, stávají se svědky matčiny sebevraždy. To k ději bohatě stačí, neboť The Dark and the Wicked rozhodně neoplývají ničím komplikovaným.

Je to tedy v podstatě přímočará depresárna, kde proklaté místo krutě zkouší hlavní hrdiny, sourozence. Že je v těchto minimalistických podmínkách velmi těžké uspět, je tento film důkazem. Nedá se upřít, že svou starou bábu, která se i po smrti vrací na svůj ranč, tvůrci prodali a její výstupy alespoň trochu vytrhnou. Zbytek už je ale taková tradiční vata, v níž se straší vyčpělými prvky: blikáním světel, drnčením telefonu (tady mobily i pevná linka) a mrzačením koz.

Je milé, že The Dark and the Wicked hraje na reálnější děs, neurčité ďáblovo zlo, které touží, abychom se zbláznili a vzali si život – ne vždy však dopadá semínko do úrodné půdy. Stejně jako atmosféra se mi jako na houpačce jevila i využitelnost postav. Netěšila mě ani šílená linka se zdravotní sestrou, ani laciné rozuzlení s Michaelem, ani rychle useknutý závěr s Louise.

Bohužel, jelikož se o postavách dozvíte zhruba tolik, kolik o samotném prokletí, držíte jim palce spíše z povinnosti. Aneb, jak už se stává pomalu recenzentským klišé, trochu nápadů by neškodilo.

Hodnocení5
The Dark and the Wicked se snaží, ale z osamělé prokleté farmy toho moc nevytříská.
50%

Sdílejte článek

Frenk ( profil autora )

Film, hudba a alkoholické radovánky, to jsem já!

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář