Curse of Chucky (2013)


Český název: Chuckyho kletba
Režie: Don Mancini
Rok výroby: 2013
Délka: 97 min
Země: USA

Hrají:
Fiona Dourif … (Nica)
Brennan Elliott … (Ian)
Danielle Bisutti … (Barb)
Brad Dourif … (Charles Lee Ray / Chucky)
Maitland McConnell … (Jill)
Summer H. Howell … (Alice)
…a další

 

Nica je již od malička upoutána k invalidnímu vozíku a žije se svou matkou v nepříliš harmonickém vztahu. Jednoho dne obdrží balíček, který obsahuje jednu z panenek kdysi oblíbených Good Guys. Bere to však jako nejapný žert a tak panenka skončí v koši. Během následující noci však uslyší křik své matky a když se jede podívat, co se s ní děje, najde ji mrtvou v kaluži krve. Vše nasvědčuje tomu, že spáchala sebevraždu. Po pohřbu se k ní domů nastěhuje sestra Barb i s celou rodinou a mladou chůvou. Neteř Alice se ihned zamiluje do podivné panenky Chuckyho, který již potají spřádá své další ďábelské plány. Nica začíná mít podezření, že s panenkou není něco v pořádku, ale dřív než to stačí někomu vyslepičit, začne Chucky jednat. Během následujících hodin se ve starém domě rozpoutá další krvavý masakr.

Po nepříliš povedeném dílu Chuckyho sémě se Don Mancini veřejně omlouval, že to trochu přepískl a sliboval, že této sérii navrátí bývalou slávu. Začalo se mluvit o natočení remaku, což ovšem mnoha fandům nadělalo spíše vrásky na tváři, než aby je to potěšilo – vzhledem k upadající úrovni předchozích dílů. Navíc jedničku dodnes mnozí považují za kultovní záležitost, která by měla zůstat nedotknutelná. Naštěstí se nakonec ukázalo, že půjde jen o další volné pokračování a tento tah se nakonec vyplatil. Režisér i scénárista v jedné osobě se přece jenom rozhodl dostát svým slibům a rozhodl se upustit od další hororové komedie.

Curse of Chucky se spíše svým pojetím podobá prvnímu dílu, ale samozřejmě i zde se dočkáme slušné dávky černého humoru a několika opravdu vydařených hlášek. Ponurá atmosféra na nás začne sálat již od samotného začátku, čemuž dopomohlo jak prostředí potemnělého domu, tak i životní úskalí hlavní hrdinky na invalidním vozíku. Navíc jak se později ukáže je celá její rodina úzce spjata i se samotným Charlesem Lee Rayem, ale nechte se překvapit, nebudu zbytečně spoilerovat. Od společné večeře začne atmosféra nabírat na obrátkách a dostaví se i slušná porce očekávaného napětí. Chucky nám opět přichystá hutnou dávku krvavé podívané. Laicky řečeno: jde o návrat ve velkém stylu.

Chlapci od speciálních efektů si dali pořádnou práci, aby nám Chuckyho naservírovali v co nejděsivější podobě a tak se dočkáme i několika velice pěkně zpracovaných gore scén. Nejde sice o vyložené delikatesy, ale věřím, že při jejich sledování zaplesá nejedno divácké srdíčko. Zvráceným představám se meze nekladou a Don Mancini se tentokrát opravdu překonával. Příběh samotný sice v několika situacích nepříjemně skřípe, ale ti kteří poctivě sledovali tuto sérii ví, že se vše okolo Chuckyho musí brát s velkou nadsázkou.

Mimochodem nevypínejte film hned jak naskočí závěrečné titulky, protože by jste přišli o závěrečné překvapení! I tentokrát svůj hlas Chuckymu propůjčil Brad Dourif, který si zde tentokrát i sám zahrál (od prvního dílu se totiž před kamerou neobjevil). Jo a jistě jste si všimli, že představitelka hlavní hrdinky má stejné příjmení jako on. Nejde o shodu, ale je to jeho dcera.

Curse of Chucky bylo příjemným oživením této série a návrat mé oblíbené panenky se dle mého povedl téměř na jedničku. Kéž by režisér Don Mancini pokračoval v podobném duchu i nadále, protože slíbil, že tímto dílem Chucky rozhodně nekončí.

Hodnocení7
Já byl nadmíru spokojen a nemůžu dát jiné, nežli nadprůměrné hodnocení. Je zde solidní atmosféra, napětí i mord scény. Za vůbec nejlepší považuji vyprošťování kněze z auta.
70%

Sdílejte článek

Profilový obrázek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

Nový komentář