Covenant, The (2006)


Režie: Renny Harlin
Rok výroby: 2006
Délka: 97 min
Země: USA

Hrají:
Steven Strait … (Caleb Danvers)
Laura Ramsey … (Sarah Wenham)
Sebastian Stan … (Chase Collins)
Taylor Kitsch … (Pogue Parry)
Chace Crawford … (Tyler Sims)
Toby Hemingway … (Reid Garwin)
Jessica Lucas … (Kate Tunney)
Kyle Schmid … (Aaron Abbot)
…a další

 

Především bych se chtěl pozastavit nad tím, jak je možné, že dobré a lepší filmy nikdo nepropaguje, zatím co nesmysly typu Alone in the dark vidím na každé stránce? Je to o penězích? Pokud natočím film ve kterém hraje nejméně jedna, i když už třeba vyhaslá hvězda, musím nacpat ještě jednou tolik peněz do propagace a budu doufat, že se mi alespoň část nákladů vrátí tím, že na umě sestříhaný trailer nalákám hromadu důveřivých diváků. Pak je druhá strana mince, a to filmy o kterých není nikde slyšet, nehraje v nich nikdo, kdo by se před tím považoval za ‘star’ a přesto jde o perfektně provedenou práci od všech zúčastněných.

Mezi tyto filmy počítám i The Covenant. Ne že bych se o filmy nezajímal, ale na tenhle jsem narazil úplnou náhodou. Po přečtení obsahu se mi do něj moc nechtělo, protože parta chlapců obdařená nadpřirozenou silou mě opravdu moc nelákala. Podíval jsem se a teď nelituji ani minuty strávené u tohoto filmu. Neříkám, že je to světoborné dílo, díky kterému mě museli odlepovat od křesla, ale je to velice slušná podívaná.

Tak o čempak to vlastně je? Parta čtyř kluků kdesi v Americe je obdařená silou. Touhle silou byli obdařeni vždy nejstarší mužští potomci jejich rodů až kamsi do sedmnáctého století. Síla jim umožňuje s humorem uprchnout policejní hlídce, i uzavírat sázky o barvu spodního prádla nedaleko stojící spolužačky. Všechno to vypadá krásně, ale bohužel vždycky tu bude nějaké ale. Používáním síly se na ní stáváte zavislejšími a co je horší, každé její použití vám ubírá čas, který vám zbývá do konce života. Tihle čtyři kluci si spokojeně žijí dokud nezjistí, že nejsou čtyři, ale je jich pět a ten pátý je mnohem silnější a rozhodně se s nimi nechce kamarádit. Jestli se jim ho podaří porazit, ať už za pomocí síly, nebo lásky musíte zjistit sami…

Hodnocení7
Film je plný efektů a úplně nejvíc mi připomínal souboje X-manů. Nečekejte žádný literární počin, ale rozhodně je to skvělý film o teenagerech pro teenagery.
70%

Sdílejte článek

  1. Solo 1 ledna 2011 v 12:46

    Zas až tak hrozné to nebylo, ale že to by to byla nějaká pecka…? Asi nejlepší na celém filmu jsou speciální efekty, které se tvůrcům docela povedli. Jinak je to ovšem jen další slaďárna pro mladé holčiny, které se rády podívají na pěkné mladé herce a vzdychají nad plakáty v pokojíčku. 

Nový komentář