Corbin Nash (2018)


Režie: Ben Jagger
Rok výroby: 2018
Délka: 94 min
Země: Velká Británie / USA

Hrají:
Dean Jagger … (Corbin Nash)
Fernanda Romero … (Macy)
Corey Feldman … (Queeny)
Richard Wagner … (Vince)
Malcolm McDowell … (slepý prorok)
Rutger Hauer … (cizinec)
Bruce Davison … (Jack)
… a další

 

V Los Angeles se začíná množit počet pohřešovaných osob. Zvláště pak v rajónu, ve kterém pracuje detektiv Nash a jeho kolega Frank. Oba se pouštějí do pátrání, které je zavede na stopu dvojici podivínů, z nichž má každý strach. Corbin Nash je varován slepým prorokem, který se potuluje ulicemi města i neznámým cizincem, jenž tvrdí, že znal jeho zavražděné rodiče. Oba prý patřili k lovcům upírů a démonů a nyní nadešel čas, aby ON převzal své dědictví a úkol. Nash se jim zprvu vysměje a považuje jejich řeči za nesmysly, ovšem jen do doby, kdy je sám napaden dvojicí upírů a musí se zúčastnit krvavých soubojů na život a na smrt…

Film, ke kterému jsem se dostal jen velkou náhodou při projíždění filmografie mého oblíbence Rutgera Hauera. Ten se zde bohužel příliš neohřál a měl zde jenom malou vedlejší roli, ale i tak se zde objeví několik dalších známých tváří. Někteří jej přirovnávali k filmům Blade či Constantine – tak proč do toho sakra nejít. Jenže se ukázalo, že jde jen o jejich chudého příbuzného. Corbin Nash má totiž hodně pomalý a celkem nudný začátek a teprve někde v polovině dojde k mírnému zlepšení.

Dean Jagger není tak dobrý herec jako Keanu Reeves nebo Wesley Snipes ve své životní roli, ale ani on nepodal zas až tak špatný výkon. Bruce Davison se před kamerou taky moc neohřál, Malcolm McDowell coby slepý prorok nezklamal, ale veškerou pozornost si pro sebe ukradl Corey Feldman. Ten zde ztvárnil transsexuálního upíra a můžu říct, že nebýt jeho, hodnotil bych tento film ještě daleko hůře. Na jednu stranu byl odpudivý, slizký, ale démonický zároveň. Jeho homosexuální partner a další upír – ano, kvóta pro sexuální menšiny byla naplněna mírou vrchovatou, už tak dobrý nebyl, ale oba společně vytvořili zajímavou dvojici záporáků.

Aby nějak tvůrci zaplnili děj, vymysleli si zde únosy lidí a boje v aréně z lidské kůže. Dojde na nějaké ty nahotinky, nechybí sprostá mluva, sex ale k opravdu výraznému zlepšení dojde až ve chvíli, kdy je hlavní hrdina pokousán a vydává se na cestu pomsty a záchrany. Z baseballové pálky udělaný kůl rozpoutá krvavá jatka, a divák si tak konečně přijde na své. Tedy alespoň na malou chvíli.

Hodnocení4
Corbin Nash však dle mého promarnil svůj potenciál, který se tu nabízel. Bohužel je zde spousta nudných pasáží a pořádná akce se rozjede až ve druhé polovině. Je nám zde sice nabídnuto několik bizarních postav, krvavý závěr i hromada nejrůznějších tetování, ale já nejvíc lituji toho, že tu někteří herci nedostali víc prostoru.
40%

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář