Clown (2014)


Režie: Jon Watts
Rok výroby: 2014
Délka: 102 min
Země: USA

Hrají:
Laura Allen … (Meg)
Andy Powers … (Kent)
Peter Stormare … (Karlsson)
Elizabeth Whitmere … (Denise)
Christian Distefano … (Jack)
Eli Roth … (Frowny the Clown)
…a další

 

Co by milující otec neudělal pro svou rodinu?! Když Kent objeví v den synových narozenin zachovalý oblek klauna, neváhá ho použít. Problém nastává v okamžiku, kdy zjišťuje, že ho nemůže svléknout. A jak to tak v hororech bývá, stojí za tím dávné prokletí, které si vyžaduje nějakou tu krvavou oběť – v našem případě patero dětí. Stane se z obyčejného člověka zabiják malých nevinných nebo se Kent s oblekem klauna vypořádá ještě jinak?

Clown je filmovou prvotinou Jona Wattse a rozhodně patří mezi ty vydařenější. Ačkoliv námět jako takový asi nikoho úplně nepřesvědčí, technické zpracování si jistý obdiv zaslouží. Líbily se mi některé nadhozené motivy (dilema Kentovy ženy), krvavé momentky i maska klauna, která během filmu projde několikanásobnou proměnou.

Největší zápor tak vidím až v roztříštěné atmosféře. Když tvůrci nepřešlapují na místě, je to rozhodně fajn, bohužel Clown je případ filmu, v němž je motivů a situací z nich plynoucích tolik, že po některých scénách budete drbat na hlavě. Škoda. Jednoduchá, ale účinná a relativně zábavná podívaná, která dodává naději, že když občas sáhnete do béčkové produkce (alá Eli Roth), nemusíte nutně trpět.

Hodnocení6
Ale prostě za tu odvahu do toho takhle po hlavě skočit a ukázat divákům nejděsivějšího klauna za posledních pár let dávám silných 60 %.
60%

Sdílejte článek

Frenk ( profil autora )

Film, hudba a alkoholické radovánky, to jsem já!

  1. Solo 15 května 2015 v 14:21

    Asi největší vábničkou pro mne bylo figurující jméno Eliho Rotha. Jak se potom ovšem ukázalo, on se pod tímto filmem podepsal hlavně jen jako producent, což trochu zamrzelo. Zvláště když režisérský zelenáč Jon Watts nedokázal naplno vyždímat naplno potenciál, který nám zápletka nabízela. Film jako celek nebyl vůbec špatný, ale během těch sto minut se tu objevilo na můj vkus až příliš mnoho slabin, na kterých se dalo zapracovat. Je pravdou, že vytvořená atmosféra měla stoupající tendenci a několik scén sebou přineslo i toužebně očekáváné napětí, ale prostředek filmu byl až moc zdlouhavý.
    Tím nechci říct, že by šlo vyloženě o nudnou záležitost, ale konec filmu jasně ukázal, jakýmže směrem se měl celý film vydat. Jasně, líbila se mi ona myšlenka o historii a původu klaunského obleku – dokonce i postupná proměna milujícího otce a manžela v démonické monstrum, jenže mi tu prostě chyběla větší porce krvavé podívané a hlavně detailnější záběry při mordování nebohých obětí. Cákance krve a kostičky na podlaze už dneska nikoho moc neohromí. I to je hlavní důvod, proč tomu prostě nemůžu dát lepší hodnocení, nežli průměrné. Což mě opravdu mrzí, ale přece jenom očekávání bylo mnohem větší.

Nový komentář